Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Umělci předvedou na obnažených tělech své nápady

sobota, 2. srpna 2014, 08:54

O tomto víkendu se v rámci Frymburkfestu koná nultý ročník Bodypaintingového festivalu. Vzhledem k zaměření této akce na charitativní činnost pro hendikepované děti bude tématem dvoudenní soutěže Pohádka.

Umělci se na téma připravují již měsíc a půl. Za tuto dobu museli vymyslet nejen obsah malby, ale i doplňky a vhodnou formu představení modelu divákům. Celé představení je doprovázené hudbou a výstupem modela nebo modelky.

Pro diváky bude velice zajímavé pozorovat umělce přímo při tvorbě, protože do poslední chvíle nebudou vědět, jaké dílo umělci vytvoří. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích - Hubka a štětec a Airbrush.

Soutěž v kategorii Hubka a štětec proběhne dnes, kategorie Airbrush je na programu zítra. Po ukončení jednotlivých soutěží bude následovat vyhlášení vítězů. V neděli je navíc připravena pro zájemce facepainting show.

O vítězích bude rozhodovat odborná porota ve složení Alex Barendregt - zakladatel a ředitel WBA (World Bodypainting Association) a WBF (World Bodypainting Festival) z Rakouska, Dana Hošková - vizážistka ze Slovenska, a Filip Matušinský - fotograf. Všichni budou dohlížet na kvalitu a čistotu malby a na dodržování pravidel, která jsou předem dána.

Bodypainting je odnož výtvarného umění, kde umělci vytváří svá díla na nahá těla modelů nebo modelek. Bodypaintingu se v České republice věnuje jen malá hrstka umělců. Pro malbu na těla modelek a modelů se používají speciální zdravotně nezávadné barvy.

Umělci, kteří vytváří díla na nahá těla, stráví svou prací šest hodin práce. Malým nedostatkem tohoto umění je jeho pomíjivost. Totiž obrazy, které jsou na tělo namalovány, musí být ještě ten den smyty. Umělcům tak zůstávají jako důkaz jejich krásné práce jen nádherné fotografie svých děl.

Frymburkfest nabízí kromě bodypaintingové soutěže sérii charitativních koncertů, jejichž výtěžek poputuje na podporu hendikepovaných dětí charitativního projektu Číslo na Boha, a také řadu uměleckých exhibicí a soutěží.

ČTĚTE TAKÉ: Hvězdy budou zpívat z hladiny Lipna pro postižené děti

Tisková zpráva

Helena SkuhrovcováRadek TleskačMichael JoosLukáš BurešHanka DopitováMichael Joos

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodcůNa třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

středa, 21. srpna 2019, 15:13Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se...

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘sVěrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

středa, 21. srpna 2019, 12:39Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek...

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kulturyMédia spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

středa, 21. srpna 2019, 11:02Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o