Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Umělci předvedou na obnažených tělech své nápady

sobota, 2. srpna 2014, 08:54

O tomto víkendu se v rámci Frymburkfestu koná nultý ročník Bodypaintingového festivalu. Vzhledem k zaměření této akce na charitativní činnost pro hendikepované děti bude tématem dvoudenní soutěže Pohádka.

Umělci se na téma připravují již měsíc a půl. Za tuto dobu museli vymyslet nejen obsah malby, ale i doplňky a vhodnou formu představení modelu divákům. Celé představení je doprovázené hudbou a výstupem modela nebo modelky.

Pro diváky bude velice zajímavé pozorovat umělce přímo při tvorbě, protože do poslední chvíle nebudou vědět, jaké dílo umělci vytvoří. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích - Hubka a štětec a Airbrush.

Soutěž v kategorii Hubka a štětec proběhne dnes, kategorie Airbrush je na programu zítra. Po ukončení jednotlivých soutěží bude následovat vyhlášení vítězů. V neděli je navíc připravena pro zájemce facepainting show.

O vítězích bude rozhodovat odborná porota ve složení Alex Barendregt - zakladatel a ředitel WBA (World Bodypainting Association) a WBF (World Bodypainting Festival) z Rakouska, Dana Hošková - vizážistka ze Slovenska, a Filip Matušinský - fotograf. Všichni budou dohlížet na kvalitu a čistotu malby a na dodržování pravidel, která jsou předem dána.

Bodypainting je odnož výtvarného umění, kde umělci vytváří svá díla na nahá těla modelů nebo modelek. Bodypaintingu se v České republice věnuje jen malá hrstka umělců. Pro malbu na těla modelek a modelů se používají speciální zdravotně nezávadné barvy.

Umělci, kteří vytváří díla na nahá těla, stráví svou prací šest hodin práce. Malým nedostatkem tohoto umění je jeho pomíjivost. Totiž obrazy, které jsou na tělo namalovány, musí být ještě ten den smyty. Umělcům tak zůstávají jako důkaz jejich krásné práce jen nádherné fotografie svých děl.

Frymburkfest nabízí kromě bodypaintingové soutěže sérii charitativních koncertů, jejichž výtěžek poputuje na podporu hendikepovaných dětí charitativního projektu Číslo na Boha, a také řadu uměleckých exhibicí a soutěží.

ČTĚTE TAKÉ: Hvězdy budou zpívat z hladiny Lipna pro postižené děti

Tisková zpráva

Helena SkuhrovcováRadek TleskačMichael JoosLukáš BurešHanka DopitováMichael Joos

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřelaBabišova francouzská restaurace zavřela

Babišova francouzská restaurace zavřela

Dnes, 12:52Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše...

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTKFotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Dnes, 12:04Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena...

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPDSoud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Dnes, 10:58Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o