Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Úsměv prosím, festival fotografie je tady

pátek, 13. dubna 2012, 07:48

Milovníci kouzelných skříněk, ze kterých lezou barevné obrázky, pozor. Šestý ročník festivalu tvůrčí a dokumentární fotografie od významných světových, ale i tuzemských autorů s názvem Fotojatka dorazil do Českých Budějovic.

Festival začal ve čtvrtek večer, kdy jste měli možnost v centru města, pod širým nebem, shlédnout série projekcí na různých exteriérech zdarma.

Hlavní část se odehraje dnes, tedy v pátek 13. dubna, v kině Kotva. Od devatenácti hodin tam bude k vidění několik stovek skvělých fotografií od různých autorů s hudebním či zvukovým doprovodem, který navodí vhodnou atmosféru k promítání.

Představí se jak naši umělci Jiří Stach, Salim Issa, Lina Németh, tak i umělci z Rakouska – Reiner Riedler, Polska – Maciej Dakowicz, Švédska – Kristoffer Axén, Kanady – Lynne Cohen, Nového Zélandu – Geoffrey H. Short a mnoho dalších. Jako součást festivalu si budete moci v kině prohlédnout výstavu fotografií Japonsko od Daniela Šperla.

V sobotu 14. dubna se pak v kulturním klubu Horká vana bude pořádat tvůrčí fotografická dílna Impulzzz. Od deseti hodin dopoledne do půl páté odpoledne si můžete porovnat váš fotografický um s ostatními fotografy.

V sedmnáct hodin se pak opět v tomto klubu odehraje přednáška s projekcí, na které se přiučíte různé přístupy k fotografování krajiny v podání Tomáše Pospěcha a Jana Pohribného.

Festival bude končit v Domě U Beránka, kde od osmi hodin večer proběhne fotoprojekce toho nejlepšího z minulých ročníků za doprovodné vůně pečícího se čuníka.

Foto: www.fotojatka.cz

Napsala Alena Voglová

Kam dál?

Režisér Jiří Strach přijede do Budějc představit svůj filmRežisér Jiří Strach přijede do Budějc představit svůj film

Režisér Jiří Strach přijede do Budějc představit svůj film

čtvrtek, 12. dubna 2012, 22:06Jihočeská premiéra zbrusu nového českého filmu Vrásky z lásky sice už dnes v českobudějovickém...

Vulkanické erupce inspirovaly dva lucemburské umělceVulkanické erupce inspirovaly dva lucemburské umělce

Vulkanické erupce inspirovaly dva lucemburské umělce

středa, 11. dubna 2012, 07:35Zajímavé a neobvyklé pojetí reality dvou umělců z Lucemburska v projektu nazvaném Toward the Event...

Hudba táborské kapely Peshata vás nabije energiíHudba táborské kapely Peshata vás nabije energií

Hudba táborské kapely Peshata vás nabije energií

neděle, 8. dubna 2012, 18:43Jeden z nejlepších koncertů, kterého se v poslední době Budějcká Drbna zúčastnila, se odehrál ve...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení