Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V Budějcích začala výstava prehistorických zvířat

sobota, 2. února 2013, 16:42

Přibližně dvě desítky nejatraktivnějších robotických modelů prehistorických zvířat v životní velikosti uvidí návštěvníci výstavy DinoPark Tour 2013, která dnes začala v pavilonu T2 na budějckém výstavišti. V dekoracích druhohorní přírody se lidé setkají s masožravci i býložravci.

„Podobné přehlídky děláme asi deset let. Českobudějovická výstava je zatím největší a nejrozsáhlejší,“ řekl Jiří Machálek ze společnosti West Media provozující síť dinoparků v Česku.

Dinoparky jsou v České republice v Praze, Liberci, Ostravě, Plzni a Vyškově. „Až na liberecký jsou přes zimu všechny zavřené, proto zimní sezonu obohacujeme výstavou. Poskládali jsme na ni nejlepší modely ze všech dinoparků,“ uvedl Machálek.

Zřejmě nejhezčí scénu podle něj představuje čtyřčlenné stádo pět metrů vysokých a osm metrů dlouhých pohyblivých modelů brachiosaurů. Atraktivní je také realistický osm metrů dlouhý a šest metrů vysoký model allosaura, největšího dravce křídového období.

Do potřebné atmosféry uvede návštěvníky filmová 3D projekce s vlastním filmem Triceratops. Dvanáctiminutový film vypráví příběh mláděte.

Výstava potrvá do 10. března. Pořadatelé očekávají několik desítek tisíc návštěvníků. Potřebné informace najdou zájemci na webových stránkách.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o