Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V Jihočeském divadle to připomínalo party u Gatsbyho

úterý, 19. listopadu 2013, 11:25

Česko zažilo ze soboty na neděli velkou premiéru, a totiž Noc divadel. V Evropě je tento výjimečný den zavedený od roku 2008, do Čech ale přišel až letos a zaznamenal mimořádný úspěch.

V čtyřiadvaceti městech České republiky se otevřely dveře divadel a do programu se zapojilo přes osmdesát souborů. Mezi nimi i herci z Jihočeského divadla.

Noc divadel v budějckém hereckém svatostánku započal představením Škola základ života. Od osmi hodin se pak divadlo otevřelo všem návštěvníkům a nabídlo rozmanitý program.

Samotní herci provázeli prostory divadla od foyer až po maskérnu, baletní sál či vlásenkárnu. Maskérka pak předvedla svůj um - ženu z publika nalíčila na muže a z muže pak udělala fešnou padesátnici.

Nálada byla uvolněná a bezprostřední. K poslechu i tanci vyhrávalo swingové trio Avalon a v prostorách divadla to svou atmosférou připomínalo party u Gatsbyho, a to nejen díky tématu večera, totiž třicátých let.

Většina návštěvníků pojala dress code stylově a dámy v šatech ozdobených pírky a muži v oblecích i kloboucích dotvářeli celkový dojem a do divadelních interiérů se skvěle hodili. Po deváté hodině večerní pak na pódiu vystoupil operní sbor a zazpíval několik gospelů a spirituálů.

Diváci byli nadšení! V sále byl přítomen i ředitel Jihočeského divadla Jiří Šesták. Nechyběl ani stylový fotokoutek s dobovým velorexem, kde si mohli zájemci udělat památeční fotografii přímo z polaroidu.

Noc divadel se letos poprvé konala i v Belgii a Bulharsku. První ročník této akci v Jihočeském divadle má ambice zpopularizovat divadlo a přitáhnout tak lidi, kteří k němu mají stále daleko.

Noc divadel v Jihočeském divadleNoc divadel v Jihočeském divadleNoc divadel v Jihočeském divadleNoc divadel v Jihočeském divadleNoc divadel v Jihočeském divadleNoc divadel v Jihočeském divadleNoc divadel v Jihočeském divadleNoc divadel v Jihočeském divadleNoc divadel v Jihočeském divadle

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokůmFiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Dnes, 16:26Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním...

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstrahaTeplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Dnes, 13:12Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi...

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o