Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

V Lišově se bude slavit všude

neděle, 4. září 2011, 13:13

Lišov ve dnech 9. a 10. září ožije velkoryse koncipovanými slavnostmi, které pořádá Město Lišov u příležitosti 100. výročí dostavění radnice a 335. výročí založení Schwarzenberského špitálu.

Městské slavnosti, nazvané Projížďka staletími, svým rozsahem a programem odpovídají oběma významným výročím. V pátek 9. září se v budově Schwarzenberského špitálu – nyní Muzeu F.M.Čapka – koná Slavnostní vernisáž výstavy obrazů „Pocta starým mistrům“ a výstavy, věnované  335. výročí založení Schwarzenberského špitálu, včetně  dobových reálií a dokumentace proměn budovy.

V sobotu 10. září pak na obyvatele i návštěvníky Lišova čeká na náměstí Míru od 14.30 bohatý kulturní a společenský program, ve kterém se mimo jiné představí Divadelní a šermířská společnost Zikmunda Wintera, s  Kramářskou písní o utopené svatbě a s pohádkou O Jeníčkovi a Mařence vystoupí děti z MŠ a ZŠ Lišov. Na programu je také Rožmberské vaření, hudební produkce kapely Dudlajda, barokní večer - ohňová show, šermířské vystoupení, barokní ohňostroj a na závěr koncert ABBA revival.
Připraveno bude také stylové tržiště, dobové stánky, řezbářská a malířská dílna, prezentace lišovských spolků a sdružení, hry pro děti i dospělé a ukázky výrobků truhlářské dílny SOU Lišov jako reprezentanta lišovské nábytkářské tradice.

V lišovské knihovně budou vystaveny městské kroniky, v zasedací síni lišovské radnice bude Výstava k výročí 100 let radnice, prezentace studií nové radnice,prezentace projektu ZŠ a MŠ Lišov „Lišovské rybníky“, výstava prací žáků ZŠ a MŠ Lišov - „Radnice očima Lišovských dětí“ a také fotoohlédnutí za minulými slavnostmi.

Lišov zkrátka bude o víkendu nejen městem nábytku, ale také městem oslav, zábavy a také úcty k tradicím.

Napsala Lucie Burianová

Kam dál?

Kuriózní plavidla bavila ve Vyšším Brodě všechny přítomnéKuriózní plavidla bavila ve Vyšším Brodě všechny přítomné

Kuriózní plavidla bavila ve Vyšším Brodě všechny přítomné

sobota, 3. září 2011, 22:46Říká se, že pachatel se vrací na místo činu. Také Drbna se rozhodla vrátit. Tentokrát k Vltavě, na...

Jitka Nováčková se hlásí ze Sao PaulaJitka Nováčková se hlásí ze Sao Paula

Jitka Nováčková se hlásí ze Sao Paula

pátek, 2. září 2011, 15:09Z brazilského Sao Paula se nám přihlásila Česká Miss a hlavně Budějčanda Jitka Nováčková, aby nám...

150 Jihočechů onemocní každoročně kvůli své práci150 Jihočechů onemocní každoročně kvůli své práci

150 Jihočechů onemocní každoročně kvůli své práci

čtvrtek, 1. září 2011, 14:13Více než 150 Jihočechů onemocní každoročně v souvislosti s výkonem svého povolání. Vyplývá to z...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o