Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V majálesovém průvodu se představí přes 3000 masek

neděle, 21. dubna 2013, 18:35

Více než tři tisícovky masek se představí v průvodu při letošním Budějovickém Majálesu. Tradiční studentský festival, který patří mezi největší v tuzemsku, se v krajském městě uskuteční od 6. do 11. května. Letos se bude konat jeho desátý ročník.

Od pondělí do soboty se při akci představí více než 160 umělců. Na majálesu vystoupí například Lenka Dusilová, český raper Vladimir 518 nebo hip-hopová formace Prago Union, která Česká Budějovice navštívila při studentském festivalu už vloni.

Pořadatelé chystají proti minulým ročníkům jednu zásadní změnu. „Z důvodu eliminace nočního hluku jsme rozhodli o přesunu pátečního a sobotního programu ze Sokolského ostrova přes řeku směrem ke Sportovní hale,“ uvedla Barbora Kočvarová ze studentského kulturního sdružení.

Sokolský ostrov, který se nachází v těsné blízkosti centra města, však nadále zůstane jedním z hlavních center majálesu. Po jeho dobu tam bude v provozu kavárna, kde se uskuteční divadelní představení a projekce filmů.

V pátek 10. května si účastníci také zvolí Krále majálesu. Podrobné informace o programu pořadatelé postupně aktualizují na svém webu. Vloni festival navštívilo 14 tisíc lidí.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o