Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V Metropolu jsou k vidění kresby dětí, které zpříjemní den

úterý, 11. června 2013, 11:29

Tuhle výstavu nedoprovází žádný katalog, ani na ní nezvou plakáty. Přesto stojí za to při chůzi kolem Domu kultury Metropol vyšetřit deset minut, a zajít se na ni do prvního patra podívat. Třeba při čekání na trolejbus nebo autobus na blízké zastávce MHD.

K vidění je na výstavě přes 150 kreseb dětí z mateřských a základních škol nebo výtvarných kroužků, které pohladí po duši svou bezprostředností a barevností.

K tomu, aby vzaly do ruky tužky, pastelky, štětec s vodovkami nebo temperami a pak i třeba nůžky, je před časem vybídla českobudějovická Teplárna, která vyhlásila výtvarnou soutěž a vyzvala je, ať nakreslí teplo. A prací se sešla spousta od 224 dětí. A často nezůstalo jen u jednoho obrázku.

„Pro naše předškoláky se za teplem skrývá sluníčko. To bylo první, co se jim vybaví. Byla to příjemná zábava, a tak jsme se přišli podívat. Když děti vidí svoje obrázky a ještě k tomu vystavené, mají z toho o to větší radost,“ říkala jedna z učitelek mateřské školy na Vrchlického nábřeží, kterou jsme tady s její třídou potkali.

A protože výstava v jedné z chodeb Metropolu spadla zrovna do času, kdy do Budějc přišla velká voda a na radnici i v Teplárně měli lidé jiné starosti, její vernisáž se o týden odložila. Přišel na ni šéf Teplárny Miroslav Houfek, náměstek primátora Petr Podhola (ČSSD) i předsedkyně finančního výboru zastupitelstva Petra Šebestíková (TOP 09). I oni se shodli, že šlo o příjemné zastavení v tradičním chvatu všedního dne.

Akce potrvá do 21. června a později se přesune i na Krajský úřad Jihočeského kraje. V Metropolu je přístupná každý den od osmé hodiny ranní do šesté hodiny večerní.

Napsali Zdeněk Zuntych a Jan Homolka

Vernisáž výstavy Děti malují teplo v DK MetropolVernisáž výstavy Děti malují teplo v DK MetropolVernisáž výstavy Děti malují teplo v DK MetropolVernisáž výstavy Děti malují teplo v DK MetropolVernisáž výstavy Děti malují teplo v DK MetropolVernisáž výstavy Děti malují teplo v DK MetropolVernisáž výstavy Děti malují teplo v DK MetropolVernisáž výstavy Děti malují teplo v DK MetropolVernisáž výstavy Děti malují teplo v DK Metropol

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Dnes, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Dnes, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Dnes, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o