Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V Metropolu jsou k vidění kresby dětí, které zpříjemní den

úterý, 11. června 2013, 11:29

Tuhle výstavu nedoprovází žádný katalog, ani na ní nezvou plakáty. Přesto stojí za to při chůzi kolem Domu kultury Metropol vyšetřit deset minut, a zajít se na ni do prvního patra podívat. Třeba při čekání na trolejbus nebo autobus na blízké zastávce MHD.

K vidění je na výstavě přes 150 kreseb dětí z mateřských a základních škol nebo výtvarných kroužků, které pohladí po duši svou bezprostředností a barevností.

K tomu, aby vzaly do ruky tužky, pastelky, štětec s vodovkami nebo temperami a pak i třeba nůžky, je před časem vybídla českobudějovická Teplárna, která vyhlásila výtvarnou soutěž a vyzvala je, ať nakreslí teplo. A prací se sešla spousta od 224 dětí. A často nezůstalo jen u jednoho obrázku.

„Pro naše předškoláky se za teplem skrývá sluníčko. To bylo první, co se jim vybaví. Byla to příjemná zábava, a tak jsme se přišli podívat. Když děti vidí svoje obrázky a ještě k tomu vystavené, mají z toho o to větší radost,“ říkala jedna z učitelek mateřské školy na Vrchlického nábřeží, kterou jsme tady s její třídou potkali.

A protože výstava v jedné z chodeb Metropolu spadla zrovna do času, kdy do Budějc přišla velká voda a na radnici i v Teplárně měli lidé jiné starosti, její vernisáž se o týden odložila. Přišel na ni šéf Teplárny Miroslav Houfek, náměstek primátora Petr Podhola (ČSSD) i předsedkyně finančního výboru zastupitelstva Petra Šebestíková (TOP 09). I oni se shodli, že šlo o příjemné zastavení v tradičním chvatu všedního dne.

Akce potrvá do 21. června a později se přesune i na Krajský úřad Jihočeského kraje. V Metropolu je přístupná každý den od osmé hodiny ranní do šesté hodiny večerní.

Napsali Zdeněk Zuntych a Jan Homolka

Vernisáž výstavy Děti malují teplo v DK MetropolVernisáž výstavy Děti malují teplo v DK MetropolVernisáž výstavy Děti malují teplo v DK MetropolVernisáž výstavy Děti malují teplo v DK MetropolVernisáž výstavy Děti malují teplo v DK MetropolVernisáž výstavy Děti malují teplo v DK MetropolVernisáž výstavy Děti malují teplo v DK MetropolVernisáž výstavy Děti malují teplo v DK MetropolVernisáž výstavy Děti malují teplo v DK Metropol

O čem píše Drbna.cz

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířatFOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

Dnes, 10:29V Praze se v sobotu sešli milovníci a ochránci zvířat ze všech koutů České republiky. Uskutečnil se...

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivněMinisterstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Dnes, 09:06Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,...

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

neděle, 18. srpna 2019, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o