Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Vánoční besídky nejsou jen plné trémy, ale i zábavy

úterý, 16. prosince 2014, 09:31

Téměř každý z nás si někdy prošel nějakou tou vánoční besídkou neb vznešeněji řečeno akademií. Znáte ten pocit, kdy se vám nervozitou chvěje celé tělo a nejraději byste se stali neviditelnými?

Přesně tyto pocity měli studenti Vyšší odborné školy a Střední školy České Budějovice, které na jejich besídce Budějcká Drbna navštívila.

Příjemná atmosféra vládla v pondělí v pravé poledne v Divadle U Kapličky, kde se studenti před Vánoci sešli, aby předvedli, co se pod vedením svých učitelů naučili jiného krom odborných vědomostí.

Každá třída střední školy si připravila krátkou divadelní scénku či prezentaci. Pauzy vyplňovala svým hraním na kytaru ředitelka školy Zdeňka Dočekalová spolu s dalšími učiteli.

Studenti se pobavili díky vystoupením jako Novodobá Sněhurka, Kytice či České nebe. Nechyběly ani vážnější kousky jako například mytologický příběh Filémón a Baucis z Proměn, které napsal Publius Ovidius Naso.

Fotili jste i vy vaši vánoční besídku a chcete se pochlubit ostatním školám a čtenářům, jak pečlivě jste se připravili a zasmáli se s ostatními spolužáky? Pošlete snímky Budějcké Drbně na adresu redakce@budejckadrbna.cz a my je zveřejníme.

Studenti nastudovali se svými učiteli krátká divadelní představení a prezentaceStudenty pobavil i postrašil čert z třetího ročníkuVánoční akademie VOSSSZaznělo i něco z Cimrmanů - České nebeProstor mezi představeními vyplnily koledami - paní ředitelka Dočekalová a češtinářka NovákováPrváci si smlsli i na klasice Romeo a Julie v 21. stoletíAkademie se odehrála v Divadle U KapličkyErbenovská klasika, Kytice, je stále oblíbenou baladouStudenti si sami vyráběli i kulisy

O čem píše Drbna.cz

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v LánechPrezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Dnes, 09:56Prezident Miloš Zeman přijme kandidáta ČSSD na ministra kultury Lubomíra Zaorálka na zámku v Lánech...

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava ZikmundaPrimátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Dnes, 09:18Plzeňský primátor Martin Baxa navštívil v pondělí 19. srpna 2019 legendárního cestovatele Miroslava...

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodcůNa třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

středa, 21. srpna 2019, 15:13Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o