Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Velikonoce jsou za rohem, na náměstí začnou ve čtvrtek Jarní trhy

středa, 25. března 2015, 09:32

Pro milovníky Velikonoc začíná oblíbené období. Krom toho, že venku začíná jaro a teploty jsou více než příznivé, budou od čtvrtka až do soboty na náměstí Přemysla Otakara II. pravidelné a oblíbené Jarní trhy. Na těch si přijdou na své především zájemci o tradiční české výrobky.

Nabízet je budou desítky prodejců a řemeslníků. Nebudou chybět perníčky, klasické trdelníky, frgály až z Valašska, domácí sýry, uzeniny a zahřeje víno nebo teplá medovina. Někteří řemeslníci svůj um i předvedou, ti nejmenší si zase mohou své dovednosti ověřit v dětských dílničkách.

K trhům neodmyslitelně patří i kulturní program. Ve čtvrtek od 15 hodin vystoupí lidová kapela Dudlajda, přesně o den později Kameňáci. Oproti dřívějšku bude provoz hlavního stanu prodloužen do 20 hodin.

V sobotu začínají vystoupení už v deset hodin ráno. Představí se kapela NOUZE aneb Želiborů a přátelé. Čtyři hodiny nato je vystřídá skupina Gama CB, jenž potěší příznivce muziky ze 60. a 70. let minulého století.

„Jak známo, letos si naše město připomíná 750 let od svého založení, a tak při této významné příležitosti uspořádáme ještě staročeský řemeslný lidový jarmark na Piaristickém náměstí spojený s velikonoční uličkou v sousední Panské ulici, a to v neděli 29. března. Od 10 do 17 hodin tak mohou lidé sledovat třeba předvádění tradičních řemesel, vystoupení folklorního souboru či divadelní představení," dodává primátor Jiří Svoboda.

Budějčáky čekají i dopravní omezení. V Panské ulici v úseku Hroznová až Rabenštejnská věž, dále v ulici Hroznová v úseku Česká až Mlýnská a kompletně budou uzavřeny ulice Panská a Hroznová v úseku Česká a Mlýnská. Omezení platí v neděli 29. března od 6 do 18 hodin.

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o