Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Velikonoce jsou za rohem, na náměstí začnou ve čtvrtek Jarní trhy

středa, 25. března 2015, 09:32

Pro milovníky Velikonoc začíná oblíbené období. Krom toho, že venku začíná jaro a teploty jsou více než příznivé, budou od čtvrtka až do soboty na náměstí Přemysla Otakara II. pravidelné a oblíbené Jarní trhy. Na těch si přijdou na své především zájemci o tradiční české výrobky.

Nabízet je budou desítky prodejců a řemeslníků. Nebudou chybět perníčky, klasické trdelníky, frgály až z Valašska, domácí sýry, uzeniny a zahřeje víno nebo teplá medovina. Někteří řemeslníci svůj um i předvedou, ti nejmenší si zase mohou své dovednosti ověřit v dětských dílničkách.

K trhům neodmyslitelně patří i kulturní program. Ve čtvrtek od 15 hodin vystoupí lidová kapela Dudlajda, přesně o den později Kameňáci. Oproti dřívějšku bude provoz hlavního stanu prodloužen do 20 hodin.

V sobotu začínají vystoupení už v deset hodin ráno. Představí se kapela NOUZE aneb Želiborů a přátelé. Čtyři hodiny nato je vystřídá skupina Gama CB, jenž potěší příznivce muziky ze 60. a 70. let minulého století.

„Jak známo, letos si naše město připomíná 750 let od svého založení, a tak při této významné příležitosti uspořádáme ještě staročeský řemeslný lidový jarmark na Piaristickém náměstí spojený s velikonoční uličkou v sousední Panské ulici, a to v neděli 29. března. Od 10 do 17 hodin tak mohou lidé sledovat třeba předvádění tradičních řemesel, vystoupení folklorního souboru či divadelní představení," dodává primátor Jiří Svoboda.

Budějčáky čekají i dopravní omezení. V Panské ulici v úseku Hroznová až Rabenštejnská věž, dále v ulici Hroznová v úseku Česká až Mlýnská a kompletně budou uzavřeny ulice Panská a Hroznová v úseku Česká a Mlýnská. Omezení platí v neděli 29. března od 6 do 18 hodin.

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o