Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Velikonoční pouť v Dobré Vodě si užily stovky lidí

středa, 23. dubna 2014, 01:05

Krásné víkendové počasí přilákalo na tradiční dobrovodskou pouť stovky Jihočechů. Poníci, mašinky, houpačky, kolotoče, autodromy a spousty dalších atrakcí si užívali úplně všichni - děti i dospělí.

Pryč jsou ale časy, kdy autodrom stál dvacku. Letošní ceny byly sice stejné jako ty loňské, vzít ale celou rodinu na pouť vyjde na pěkných pár stovek.

„Většinou se tak projdeme, kde co mají, a pak si vybereme jednu nebo dvě atrakce,“ řekla Budějcké Drbně studentka Klára Mašková. Přišla na pouť s přítelem. Užívali si hlavně živou atmosféru, hezké počasí a společně uždibovali cukrovou vatu.

Bylo tady nespočet stánků a stánkařů, kteří lákali návštěvníky a potenciální zákazníky. „Je mi protivné, když mě někdo mermomocí tahá, abych se podívala, co tam mají a abych si něco koupila,“ dodala Klára.

Kromě tradičních pouťových atrakcí a pochutin mohli návštěvníci nahlédnout pod ruce řemeslníků, kteří na místě své výrobky nabízeli k prodeji. Z jedenácti desítek stánků si mohli Jihočeši vybrat z typických pouťových pochoutek, širokého sortimentu uzenin, nápojů a cukrovinek.

Ti, kteří nehledali jen materiální stránku Velikonoc, zavítali do místního kostela Panny Marie Bolestné, který byl otevřen celý týden.

Velikonoční pouť v Dobré Vodě u Českých BudějovicVelikonoční pouť v Dobré Vodě u Českých BudějovicVelikonoční pouť v Dobré Vodě u Českých BudějovicVelikonoční pouť v Dobré Vodě u Českých BudějovicVelikonoční pouť v Dobré Vodě u Českých BudějovicVelikonoční pouť v Dobré Vodě u Českých BudějovicVelikonoční pouť v Dobré Vodě u Českých BudějovicVelikonoční pouť v Dobré Vodě u Českých BudějovicVelikonoční pouť v Dobré Vodě u Českých Budějovic

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o