Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

VIDEO: V Budějcích jsou lidi Happy. Na jeden záběr a s knihou!

středa, 19. března 2014, 09:16

V Českých Budějovicích vznikl další díl do série videoklipů inspirovaných posledním hitem Pharella Williamse, tentokrát šlo skoro o život. Různorodá skupinka lidí se sešla v sobotu ráno v parku Na Sadech s tím, že chtějí natočit video pro dobrou věc. Nakonec vznikla imitace klipu Happy.

Celé video je natočené na jeden záběr, aby umožnilo vyprávět ‚příběh knihy‘. Takový přístup má ovšem svá rizika, zvláště, když přes naplánovanou trasu vede hlavní silnice.

„Řekli jsme si, že to natočíme najednou, bude to tak spontánnější. Ve videu tím vznikly vtipné situace, za tančící dívkou projede uklízecí vůz, cizí lidé se zastavují a okukují. Nejtěžší byl úsek s přechodem pro chodce, samozřejmě vždycky vyšla červená a museli jsme tak vběhnout do silnice. Autům se zastavovat nechtělo. Jeden řidič na nás dokonce začal zběsile troubit a najíždět, ale nakonec všichni přežili ve zdraví,“ vzpomíná s úsměvem Vojtěch Nárovec, který klip natáčel.

Ve videu si skupina lidí předává knihu a nakonec ji věnují do sbírky pořádané pro festival Literatura (ne)žije! Knihy mohou lidé nosit do konce dubna do literární kavárny Měsíc ve dne v Nové ulici v Českých Budějovicích.

Během festivalu budou přeneseny na náměstí a všichni návštěvníci si budou moci vybrat a odnést jakoukoliv knihu, která je zaujme. Za několik prvních týdnů sbírky lidé přinesli přes tisíc knih a jejich počet rychle roste.

ČTĚTE TAKÉ: Literární festival nabídne sběr knih i divadlo bezdomovců

Napsal Jakub Štěpán
Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

sobota, 21. září 2019, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

sobota, 21. září 2019, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

sobota, 21. září 2019, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o