Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Víno vzkřísilo budějckou Solnici k životu

pátek, 17. února 2012, 15:45

Bývalý klub Solnice změnil svoji tvář. Budova byla kvůli její historické hodnotě velmi opatrně revitalizována na Vinárnu Solnice. Interiér navrhovala pod vedením Tomáše Hrubého jedna z našich nejlepších specializovaných architektonických kanceláří.

V zrekonstruovaném patře Vinárny Solnice v pondělí 20. února pořádá koncert Pavel Žalman Lohonka. Majitel vinárny Roman Farka se ale spíše než na klubovou scénu zaměřuje na víno a gastronomii.

„Nechystám se vrátit Solnici klubovou podobu. Akce tady budou probíhat pravidelně – nepravidelně. Nechci za každou cenu pořádat koncerty. Když se zadaří sehnat dobrou kapelu nebo hudebníka, tak se koncert udělá. Chci mít ze Solnice hlavně dobrou vinárnu a ´restauraci´, místo, kam by si člověk mohl přijít odpočinout, dát si dobré víno za dobrou cenu. Takové místo, které mi v Budějcích chybělo,“ řekl Budějcké Drbně nový majitel, kterého více vyzpovídá u příležitosti koncertu budějckého folkového písničkáře Žalmana.

Foto: archiv Vinárny Solnice

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o