Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Víno vzkřísilo budějckou Solnici k životu

pátek, 17. února 2012, 15:45

Bývalý klub Solnice změnil svoji tvář. Budova byla kvůli její historické hodnotě velmi opatrně revitalizována na Vinárnu Solnice. Interiér navrhovala pod vedením Tomáše Hrubého jedna z našich nejlepších specializovaných architektonických kanceláří.

V zrekonstruovaném patře Vinárny Solnice v pondělí 20. února pořádá koncert Pavel Žalman Lohonka. Majitel vinárny Roman Farka se ale spíše než na klubovou scénu zaměřuje na víno a gastronomii.

„Nechystám se vrátit Solnici klubovou podobu. Akce tady budou probíhat pravidelně – nepravidelně. Nechci za každou cenu pořádat koncerty. Když se zadaří sehnat dobrou kapelu nebo hudebníka, tak se koncert udělá. Chci mít ze Solnice hlavně dobrou vinárnu a ´restauraci´, místo, kam by si člověk mohl přijít odpočinout, dát si dobré víno za dobrou cenu. Takové místo, které mi v Budějcích chybělo,“ řekl Budějcké Drbně nový majitel, kterého více vyzpovídá u příležitosti koncertu budějckého folkového písničkáře Žalmana.

Foto: archiv Vinárny Solnice

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budkyO2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Dnes, 11:31Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování...

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobekMóda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Dnes, 11:02Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do...

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšitODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

Dnes, 10:27V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o