Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Vltavotýnská výstava představí autory ze šesti zemí světa

pondělí, 24. června 2013, 14:02

Slavnostní vernisáží bude nadcházející sobotu v 16 hodin zahájen v prostorách Městské galerie U Zlatého slunce v Týně nad Vltavou již devatenáctý ročník prestižní výstavy Vltavotýnské výtvarné dvorky. Letos se tady představí 76 autorů ze šesti zemí světa.

„Letošní rok veřejnost potěší svými uměleckými díly nejen naši autoři, například akademický malíř Adolf Born, akademický sochař Olbram Zoubek, akademický malíř Karel Demela, akademický malíř Vladimír Suchánek, umělecký fotograf Jan Saudek, ale i výtvarní umělci z Německa, Moldávie, Švédska, Španělska a Kanady,“ uvedla autorka projektu Vltavotýnských výtvarných dvorků a galeristka Marie Hanušová.

Akci osobně zaštítil hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. „Jde o kulturní událost, která svým významem překročila nejen hranice jihočeského regionu, ale i celé České republiky. Devatenáct let trvání této výstavy svědčí o její kvalitě a zaslouží si pozornost hlavně díky účasti řady významných umělců,“ řekl hejtman.

Městská galerie v Týně nad Vltavou vznikla v roce 1996 a od té doby se v ní, při individuálních a souborných výstavách, představilo 550 autorů.

„Těší nás stále narůstající zájem předních výtvarných umělců a musím dodat, že díky angažmá a práci galeristky Marii Hanušové, které si nesmírně vážíme a samozřejmě dále za podpory Jihočeského kraje či dlouhodobých sponzorů, se výstava Vltavotýnské výtvarné dvorky stala jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí na jihu Čech,“ zdůraznil starosta Týna nad Vltavou Milan Šnorek.

Tisková zpráva
Foto: www.tnv.cz

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o