Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Volejbalové plesání nadchlo nejen sportovní fanoušky

neděle, 10. března 2013, 20:48

Sobota 9. března 2013 se do volejbalových análů nezapíše pouze jako den hladkého vítězství Volejbalového klubu Jihostroj proti Starému Městu. Ještě toho večera se totiž v ArtIGY konal volejbalový ples. A jak bývá zvykem, byla to zábava více než hodnotná.

Ples volejbalistů se již několik let těší velkému zájmu fanoušků a lidí z českobudějovického veřejného života. A nejinak tomu bylo letos.

Začátek obstarali bubeníci z budějckého bicího souboru Wild Sticks a nastartovali tak příjemnou sportovně společenskou atmosféru akce.

Ples však oficiálně zahájila vtipná dvojice moderátorů složená ze zkušeného Davida Kovaříka a devítileté Kristýnky Hochové, dcery maséra Jihostroje Filipa Hocha, která se moderování večera chopila s naprostou bravurou.

K poslechu i tanci hrála skupina MIDI band a umožnila všem tanečníkům rozvinout taneční kreace.

Z programu plesu stojí jistě za zmínku film Cesta na Sibiř, který byl promítán na plátno a popisoval náročnou cestu volejbalistů VK Jihostroj do dalekého Novosibirsku.

Ve třetím nejlidnatějším městě Ruska se totiž Jihostrojáci utkali s místním Lokomotivem v rámci zápasu základní skupiny Ligy mistrů. A film by jistě mohl kandidovat na Českého lva v kategorii vtipný sportovní dokument.

V programu plesu se ještě jednou objevili hoši z Wild Sticks, kteří svým vystoupením rozpumpovali publikum a vysloužili si skandovaný potlesk.

Samotným vrcholem plesu bylo půlnoční vystoupení hráčů A týmu. Melodrama Nastěnka z Jižní Ameriky se pod režijní taktovkou Filipa Hocha změnilo v přehlídku různých pěvecko-tanečních prvků.

Ty se prakticky neblížily žádnému divadelnímu žánru, nicméně úsilí a nasazení herců zvedalo diváky ze sedadel, donutilo je ke spontánním výkřikům a bylo završené jednotným pokřikem: „Ji-ho-stroj! Jih-ho-stroj! Ji-ho-stroj!“

Všichni herci ze sebe dostali maximum, avšak tři postavy čněly nad ostatní. Speciální divácké ceny si odnesl trenér Jan Svoboda za roli mlčícího koně. Jeho mlčení bylo místy až mrazivé a svou úlohu zvládl naprosto přesvědčivě.

Skvělým výkonem se prezentoval i Radek Mach, který ztvárnil hlavní mužskou roli Ivana.

Herci ze souboru VK Jihostroj museli přistoupit k cimrmanovskému ústupku. V situaci, kdy ansámbl neobsahoval ženský prvek, byl nahrazen prvkem mužským. Role Nastěnky připadla na vynikajícího venezuelského herce Andyho Rojase. Jeho pojetí Nastěnky dovedlo přítomné diváky k upřímným slzám.

Vystoupení hráčů A týmu bylo tečkou pouze pomyslnou. Hosté se totiž bavili až do časných ranních hodin.

„Všichni návštěvníci odcházeli ze sálu s velmi příjemnými pocity. Líbil se jim styl plesu, jeho úroveň a program. To je pro nás organizátory největším oceněním,“ řekl masér Jihostroje Filip Hoch.

Volejbalový ples Jihostroje v ArtIGY

Volejbalový ples Jihostroje v ArtIGY

neděle, 10. března 2013, 20:30

Volejbalový ples VK Jihostroj 2013Na ples dorazil také primátor Juraj Thoma se svou ženou ZuzanouLosování tombolyVystoupení Wild SticksModerování večera se zhostil David KovaříkDavid Juračka s maminkou

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký JokerV čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Dnes, 14:51Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký...

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířatyVIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Dnes, 12:22Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera...

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soudStát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Dnes, 11:39Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o