Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Volejbalové plesání nadchlo nejen sportovní fanoušky

neděle, 10. března 2013, 20:48

Sobota 9. března 2013 se do volejbalových análů nezapíše pouze jako den hladkého vítězství Volejbalového klubu Jihostroj proti Starému Městu. Ještě toho večera se totiž v ArtIGY konal volejbalový ples. A jak bývá zvykem, byla to zábava více než hodnotná.

Ples volejbalistů se již několik let těší velkému zájmu fanoušků a lidí z českobudějovického veřejného života. A nejinak tomu bylo letos.

Začátek obstarali bubeníci z budějckého bicího souboru Wild Sticks a nastartovali tak příjemnou sportovně společenskou atmosféru akce.

Ples však oficiálně zahájila vtipná dvojice moderátorů složená ze zkušeného Davida Kovaříka a devítileté Kristýnky Hochové, dcery maséra Jihostroje Filipa Hocha, která se moderování večera chopila s naprostou bravurou.

K poslechu i tanci hrála skupina MIDI band a umožnila všem tanečníkům rozvinout taneční kreace.

Z programu plesu stojí jistě za zmínku film Cesta na Sibiř, který byl promítán na plátno a popisoval náročnou cestu volejbalistů VK Jihostroj do dalekého Novosibirsku.

Ve třetím nejlidnatějším městě Ruska se totiž Jihostrojáci utkali s místním Lokomotivem v rámci zápasu základní skupiny Ligy mistrů. A film by jistě mohl kandidovat na Českého lva v kategorii vtipný sportovní dokument.

V programu plesu se ještě jednou objevili hoši z Wild Sticks, kteří svým vystoupením rozpumpovali publikum a vysloužili si skandovaný potlesk.

Samotným vrcholem plesu bylo půlnoční vystoupení hráčů A týmu. Melodrama Nastěnka z Jižní Ameriky se pod režijní taktovkou Filipa Hocha změnilo v přehlídku různých pěvecko-tanečních prvků.

Ty se prakticky neblížily žádnému divadelnímu žánru, nicméně úsilí a nasazení herců zvedalo diváky ze sedadel, donutilo je ke spontánním výkřikům a bylo završené jednotným pokřikem: „Ji-ho-stroj! Jih-ho-stroj! Ji-ho-stroj!“

Všichni herci ze sebe dostali maximum, avšak tři postavy čněly nad ostatní. Speciální divácké ceny si odnesl trenér Jan Svoboda za roli mlčícího koně. Jeho mlčení bylo místy až mrazivé a svou úlohu zvládl naprosto přesvědčivě.

Skvělým výkonem se prezentoval i Radek Mach, který ztvárnil hlavní mužskou roli Ivana.

Herci ze souboru VK Jihostroj museli přistoupit k cimrmanovskému ústupku. V situaci, kdy ansámbl neobsahoval ženský prvek, byl nahrazen prvkem mužským. Role Nastěnky připadla na vynikajícího venezuelského herce Andyho Rojase. Jeho pojetí Nastěnky dovedlo přítomné diváky k upřímným slzám.

Vystoupení hráčů A týmu bylo tečkou pouze pomyslnou. Hosté se totiž bavili až do časných ranních hodin.

„Všichni návštěvníci odcházeli ze sálu s velmi příjemnými pocity. Líbil se jim styl plesu, jeho úroveň a program. To je pro nás organizátory největším oceněním,“ řekl masér Jihostroje Filip Hoch.

Volejbalový ples Jihostroje v ArtIGY

Volejbalový ples Jihostroje v ArtIGY

neděle, 10. března 2013, 20:30

Volejbalový ples VK Jihostroj 2013Na ples dorazil také primátor Juraj Thoma se svou ženou ZuzanouLosování tombolyVystoupení Wild SticksModerování večera se zhostil David KovaříkDavid Juračka s maminkou

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budkyO2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Dnes, 11:31Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování...

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobekMóda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Dnes, 11:02Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do...

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšitODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

Dnes, 10:27V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o