Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Vtipná komedie zvítězila nad dusnem v divadle

středa, 31. července 2013, 19:19

I divadelníci mívají letní prázdniny nebo opouštějí kamenná divadla a vystupují pod širým nebem. Není se čemu divit, protože výjimečné letní představení, které se minulý čtvrtek odehrálo v DK Metropol, bylo doprovázeno vysokými teplotami, což nebylo příjemné jak hercům, tak ani divákům.

Tma. Na scéně se objeví známá tvář herce Václava Vydry, který spustí svůj monolog. Světla se rozsvítí a diváci se ocitají na hřbitově. Smích. Smích, který se utiší, až když diváci opouštějí divadelní sál. Perfektní hra od argentinského autora Eduarda Rovnera, Vrátila se jednou v noci, rozpohybovala bránice všech přítomných v sále.

Bláznivá komedie se rozpohybuje v počátečním momentě, kdy Václav Vydra, který ztvárňuje starého mládence Manuela, jenž každý týden chodí vyprávět své nebožce matce, co nového se mu v životě přihodilo, vyřkne onu větu: „Maminko, budu se ženit!“

Matka Fanny, hraná Libuší Švormovou, v tu chvíli vstane z hrobu a roztočí se tak kolotoč neuvěřitelných gagů, do kterých se Manuel zamotává, a diváci přímo brečí smíchy.

„Některé scénky byly opravdu neuvěřitelné. Chvíli mi přišlo, že ani nejbláznivější americká komedie nevyprodukovala něco tak neuvěřitelně šíleného, ale zároveň opravdu zábavného. Kdyby v sále nebylo asi čtyřicet stupňů, bylo by to sice příjemnější, ale i tak jsem se výborně bavila,“ komentovala představení Helena Kupcová.

Během přestávky se téměř všichni ze sálu přesunuli ven, kde bylo sice také dusno, ale o několik stupňů méně a foukal tam vlahý větřík. Sál se mezitím trochu provětral a zbytek představení už probíhal v příjemnějším duchu. Diváci odcházeli sice splavení, ale v dobré náladě.

Vrátila se jednou v nociVrátila se jednou v nociVrátila se jednou v nociVrátila se jednou v nociVrátila se jednou v nociVrátila se jednou v noci

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o