Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Vulkanické erupce inspirovaly dva lucemburské umělce

středa, 11. dubna 2012, 07:35

Zajímavé a neobvyklé pojetí reality dvou umělců z Lucemburska v projektu nazvaném Toward the Event Horizon (K horizontu událostí) budete moci poprvé shlédnout v pátek 13. dubna v Domě umění České Budějovice.

Gast Bouschet a Nadine Hilbert používají při své práci základní média jako film a fotografii. Snaží se prozkoumat, jakou mají moc spolu se zvukem při vytváření reality. Obrazy pro tuto instalaci nasnímali v průběhu dvou let v Londýně a na Islandu.

Autoři byli fascinováni nedávnými vulkanickými erupcemi na Islandu a obrovskými oblaky prachu, které v jejich důsledku vznikly. Část exponátů pro tuto výstavu vznikla na počátku erupce v Grimsvön v květnu roku 2011.

„Vulkány jsou stálou připomínkou anonymních sil, které formují naši planetu. V zemi stále panuje chaos. Přes veškerou lidskou snahu ovládnout Zemi a stát s jejím pánem žijeme i nadále v nebezpečí na povrchu nestálé planety. Jsme součástí společnosti, která si pěstuje pocit, že planetě neustále hrozí nebezpečí a katastrofy. V kolektivní představivosti lidí jsou hluboce zakořeněny apokalyptické fantazie a proroctví o konci světa. Naše práce zkoumá trhliny a mezery v realitě a nabízí sestup do černé díry podvědomí,“ vyjádřili se autoři k jejich novému projektu.

Obrazy, se kterými pracují, záměrně poškozují pomocí vizuálních překážek – prachu nebo zásahu do zorného pole. Díky tomu znázorňují rostoucí neschopnost naší společnosti vyrovnat se s tím, co je skryté a neznámé. Jejich umění usiluje o nový pohled na existenci jako na metafyziku a filosofii chaosu.

Gast Bouschet a Nadine Hilbert mají za sebou řadu výstav a projektů po celém světě. Fascinujícím dílem Collision Zone reprezentovali Lucembursko v roce 2009 na benátském Biennale. Vytvářejí díla, která odmítají být snadno pochopitelná a přitom jsou pro pozorovatele výzvou k rozluštění toho, co má být viděno.

Přijďte spolu s Budějckou Drbnou i vy rozluštit obrazy, jež nám tito dva umělci nabízejí. Výstava bude zahájena ve čtvrtek 12. dubna od šesti hodin večer a potrvá do 12. května.

Napsala Alena Voglová

Kam dál?

Hudba táborské kapely Peshata vás nabije energiíHudba táborské kapely Peshata vás nabije energií

Hudba táborské kapely Peshata vás nabije energií

neděle, 8. dubna 2012, 18:43Jeden z nejlepších koncertů, kterého se v poslední době Budějcká Drbna zúčastnila, se odehrál ve...

Wanastowi Vjecy přijedou do Budějc. Vyhrajte 20 lístků!Wanastowi Vjecy přijedou do Budějc. Vyhrajte 20 lístků!

Wanastowi Vjecy přijedou do Budějc. Vyhrajte 20 lístků!

čtvrtek, 5. dubna 2012, 19:30Druhý koncert v rámci turné Letíme na Wenuši, které se koná u příležitosti vydání stejnojmenného...

SOUTĚŽ: Zajděte si na Kerong zapařit zadarmo!SOUTĚŽ: Zajděte si na Kerong zapařit zadarmo!

SOUTĚŽ: Zajděte si na Kerong zapařit zadarmo!

čtvrtek, 5. dubna 2012, 16:30Už v pátek se uskuteční největší Drum and Bass událost tohoto jara. V budějckém Kulturním domě...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o