Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Výstava znetvořených lidí ve vás vyvolá hrůzu i soucit

pondělí, 26. ledna 2015, 13:55

Clementine Deleit, Chang Woo Gow či Lola Ferrari. V této vybrané společnosti se můžete ocitnout i vy! Naštěstí jen na chvíli. Stačí během tohoto týdne navštívit Obchodní centrum Čtyři Dvory, kde se koná výstava Katastrofy lidského těla.

Ano, v případě těchto lidí se příroda opravdu vyřádila. Budete šokováni, možná pocítíte odpor, ale i soucit. Expozice je sice poměrně malá, ale i tak dokáže vyrazit dech. O to více, když si uvědomíme, že se jedná o voskové figuríny lidí, kteří byli skuteční. Žádná monstra z filmových studií Universal či Hammer, ačkoliv právě u těchto lidí se filmaři zajisté mnohdy inspirovali.

A kdo nejvíce přitahuje pozornost návštěvníků? Mezi favority patří chlapi, kteří hrají karty přímo uprostřed výstavy. Na první pohled vypadají celkem normálně, ale zdání klame. Jeden má čtyři oči, druhý dva obličeje, třetí nos jako nosorožec.

Pánové si pak nenechají ujít detailní pohled na Lolu Ferarri aneb ženu s největšími ňadry. Zatímco někteří možná přemýšlejí, jak je možné, že se Lola ocitla ve stejném pytli s lidmi se dvěma hlavami, obličeji či ženou připomínající tučňáka, jejich něžné polovičky s touto legendární dívkou, která již zemřela, soucítí. „Musely ji pěkně bolet záda,“ poznamenala jedna z nich.

Co dál výstava nabízí? Například Giovanni a Giacomo Toccsi, siamská dvojčata ze Sardinie. I jejich život byl zajisté velmi zajímavý. Kariéra v divadle Panoptikum, svatba a vzhledem k hendikepu i poměrně vysoký věk - 53 let.

Mráz po zádech vám možná přejede z muže s vlčím syndromem. Figurína vypadá velmi děsivě, hlavně její oči vzbuzují dojem, že před vámi stojí skutečně živá osoba. Jen se pohnout...

Úsměv vám naopak vykouzlí Clementine Deleit s bezkonkurenční bradou. Clementine byla chytrá a své prokletí využila k byznysu - otevřela si kavárnu s všeříkajícím názvem U ženy s bradkou. Nakonec ale beztak skončila v cirkusu, stejně jako řada jejích kolegů, které výstava prezentuje.

Nechybí ani nejtlustší člověk, Buster Simcus, který před dvaceti lety dosáhl váhy 610 kilogramů, či největší obr, Chang Woo Gow, jenž měřil 245 centimetrů. Za zmínku určitě stojí, že druhý zmiňovaný cesty s cirkusem využil k vlastnímu duševnímu obohacení, jelikož- mluvil mnoha cizími jazyky.

Výstava Katastrofy lidského těla má úspěch jak v Čechách, tak v zahraničí. Není se čemu divit - vzbuzuje nemalé emoce. Nabízí většinou smutné lidské příběhy, které kolikrát vedou k zamyšlení. Voskové figuríny jsou velmi kvalitní (použity byly lékařské oční a zubní implantáty a pravé lidské vlasy) a některým návštěvníkům se při pohledu do jejich očí možná zatočí hlava.

Výstava, kterou naleznete u vstupu do multikina CineStar, potrvá do 1. února. Ještě tedy máte dostatek času k její návštěvě. Otevřena je denně od 10 do 18 hodin. Základní vstupné činí 60 korun za osobu. Děti a ZTP zaplatí polovinu.

Výstava Katastrofy lidského těla v Obchodním centru Čtyři DvoryVýstava Katastrofy lidského těla v Obchodním centru Čtyři DvoryVýstava Katastrofy lidského těla v Obchodním centru Čtyři DvoryVýstava Katastrofy lidského těla v Obchodním centru Čtyři DvoryVýstava Katastrofy lidského těla v Obchodním centru Čtyři DvoryVýstava Katastrofy lidského těla v Obchodním centru Čtyři DvoryVýstava Katastrofy lidského těla v Obchodním centru Čtyři DvoryVýstava Katastrofy lidského těla v Obchodním centru Čtyři DvoryVýstava Katastrofy lidského těla v Obchodním centru Čtyři DvoryVýstava Katastrofy lidského těla v Obchodním centru Čtyři DvoryVýstava Katastrofy lidského těla v Obchodním centru Čtyři DvoryVýstava Katastrofy lidského těla v Obchodním centru Čtyři Dvory

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

sobota, 21. září 2019, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

sobota, 21. září 2019, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

sobota, 21. září 2019, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o