Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Výstavy, koncerty, divadlo... To je Léto ve městě!

úterý, 17. června 2014, 14:27

Letní prázdniny se nezadržitelně blíží! Přemýšlíte, co budete dělat? Pokud jste kulturně založení, v Budějcích se určitě nudit nebudete. Každý den na vás totiž čeká nějaká akce - hudba, divadlo, balet, filmové projekce a tak dále…

Léto ve městě 2014 je letos bohaté a velmi rozmanité. Na své by si měl přijít každý. Vytiskněte si podrobný program, vezměte fix a začněte si zaškrtávat. Akcí bude zhruba dvě stě!

ČTĚTE TAKÉ: Léto ve městě nabídne zhruba 200 akcí

Jedním z vrcholů léta budou Múzy na vodě, které se uskuteční od 1. do 6. července na slepém rameni Malše. Těšit se můžete například na Michala Horáčka, Jihočeskou komorní filharmonii & Marek Novotný Quintet či na Leonu Machálkovou, která celý program uzavře.

„Leona Machálková je česká stálice. Vypadá to, že ji čeká comeback,“ uvedla Iva Sedláková, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu magistrátu města. Podle jejích slov byl vloni největší zájem právě o Múzy na vodě, na které je vstupné dobrovolné. „Máme letos i suchou variantu pro případ deště,“ dodala.

Velmi bohatý program nabízí také Hudební večery na náměstí Přemysla Otakara II. Iva Sedláková zmínila, že je o hraní v centru města mezi muzikanty obrovský zájem. „Ozývají se nám kapely, které tady už hrály. Letos tentokrát začneme s programem již v červenci.“

První vlaštovkou bude 24. července Kaplan´s Friends Blues Band. O pět dní později na úderné blues naváží argentinští hudebníci Mariel Martínez & Perfume de Tango, kteří představí různé odnože tanga, a to především z počátku 20. století. V srpnu zahrají například folkaři Bonsai č. 3, rockeři Fellows „in the Purple Time“ či country Weekend.

Hrát se bude také na nádvoří radnice v rámci Radničního léta České Budějovice 2014. Mimo jiné přijede Jaroslav Samson Lenk nebo Pavel Žalman Lohonka. Kromě nich se představí i několik divadelních společností, které mají v plánu například pohádky Červená Karkulka, Dlouhý, Široký a Bystrozraký či Čaroděj a pyšná princezna.

Na radnici se od 1. července uskuteční i mistrovská výstava ze sbírek Jihočeského muzea v Českých Budějovicích. Potrvá až do 7. září.

Od 11. června se koná také sedmý ročník výstavy soch Umění ve městě 2014. „V Českých Budějovicích a Hluboké nad Vltavou tentokrát vystavuje deset výtvarníků,“ zmínila Iva Sedláková. I tentokrát bylo vybráno několik monumentálních soch a objektů. Tématem je člověk nebo zvíře, kteří vstupují do města. V centru Budějc tak na vás kouká třeba malý ďáblík, na hladině Malše tancují hadicové postavy a nad Zlatým mostem levituje tanečnice.

ČTĚTE TAKÉ: Velká hračka kropí na náměstí kolemjdoucí

V červenci a srpnu bude fungovat i Letní kino Háječek, které nabídne jak české, tak zahraniční klasiky. První film - Ecce Homo Homolka - se bude promítat v pátek 11. července. Revival, kterým měla sezona v letňáku odstartovat, uvidí diváci netradičně v sobotu. Kvůli Kinematografu Bratří Čadíků totiž došlo k posunu začátku provozu kina o jeden den. Další program už je beze změn.

ČTĚTE TAKÉ: Kino v Háječku bude v létě znovu promítat zadarmo

Foto: www.inbudejovice.cz

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budkyO2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Dnes, 11:31Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování...

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobekMóda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Dnes, 11:02Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do...

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšitODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

Dnes, 10:27V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o