Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Za nádražím vznikne pod zemí kulturní centrum

neděle, 13. října 2013, 10:20

Celkem 427 metrů čtverečních, čtyři prostorné místnosti, strojovna, sociální zařízení, dva nouzové východy. Tak vypadá momentálně kryt civilní obrany ve Vodní ulici za českobudějovickým nádražím, z něhož bude do několika týdnů kulturní centrum se zkušebnami.

Prostory jsou situovány dál od obytných domů, a tak nebude provoz nikoho rušit. Horší je to ale s parkováním. Parkovací místa tady chybí. Návštěvníci budou tedy muset nechat auto v přilehlých ulicích.

Kryt byl vybudován kolem roku 1985 a město hledalo využití pro tyto prostory už téměř deset let. Kvůli vysokým nákladům na provoz se tedy vhodný nájemník našel až teď. Nájem totiž činí 112 tisíc za rok.

Město kryt nabídlo prostřednictvím Správy domů k pronájmu jako nebytový prostor, přihlásil se však jediný uchazeč, který je ochotný využívat prostory bývalého krytu smysluplně. Je jím držitel titulu Živnostník roku a zároveň provozovatel sítě Zkušebny.com David Vlk.

Ve čtvrtek přijel do Budějc seznámit novináře a zástupce města se svými vizemi. „Představuji si, že zde vybuduji zázemí jak pro kapely, které nemají kde zkoušet, tak zkušebnu třeba divadelní či taneční. Jelikož máme pobočky po celé republice, oslovovali nás zájemci, abychom vytvořili podobné prostory i v Českých Budějovicích. Viděl bych tu rád například uměleckou dílnu nebo cokoliv, co zde veřejnost uvítá a co bude potřeba. Větší sál lze používat i jako promítací místnost. Může to zkrátka sloužit jako multifunkční kulturní centrum,“ říká Vlk a vzápětí dodává, že za možnost realizace tohoto projektu je vděčný především náměstkovi primátora Miroslavu Jochovi, který je patronem projektu.

David Vlk síť Zkušebny.com založil v  roce 2004. „Ze začátku bylo podnikání těžší. To je ale úděl každého začátečníka,“ říká podnikatel, který musel při svých začátcích v podnikání třeba prodat auto, aby se mohl pohnout z místa. „Momentálně máme po celé republice kolem 125 zkušeben. V jižních Čechách vypadá slibně ještě Písek nebo Prachatice,“ dodává ještě Vlk.

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o