Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Zámek Vimperk začne svoji první sezónu pod správou Národního památkové ústavu

čtvrtek, 2. dubna 2015, 14:53

Letošní rok je důležitým mezníkem pro Zámek Vimperk. Letos totiž zažije svoji první sezónu pod správou Národního památkového ústavu. Turistům své brány otevře v sobotu 4. dubna.

„V provozu bude zámecké muzeum se stávající expozicí a v nabídce budou také dva prohlídkové okruhy zámku,“ uvedla mluvčí NPÚ Jitka Skořepová. „V rámci prohlídky horního zámku bude zaměřena pozornost na stavebně historický průzkum objektu od 13. do 20. století. Druhý prohlídkový okruh zahrnující dolní zámek se bude věnovat především stratigrafickým průzkumům a technologiím nástěnného malířství s důrazem na metodu fresco-secco, součástí bude i prohlídka zahrady a salyterreny.“

V dubnu bude vimperský zámek otevřen každý víkend i o státním svátku, a to od 10 do 16 hodin. Vstupné na první či druhý okruh je 70 korun, za vstupenku do muzea turisté zaplatí 50 korun.

Historie zámku sahá až do poloviny 13. století. Zakladatelem (tehdy pevnosti) byl pravděpodobně Václav I. Objekt postupně procházel mnoha stavebními úpravami. Do konce minulého roku se o památku starala Správa NP Šumava.

Foto: vimperk.cz

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísníPravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Dnes, 15:02Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě...

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdneVeterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Dnes, 14:19Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy...

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o