Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Závěr června bude patřit festivalu pouličního divadla

neděle, 16. června 2013, 11:26

Muzikanti, divadelníci, kejklíři, akrobati, básníci, tanečnice, výtvarníci a další umělci se 27. a 28. června chystají do Českých Budějovic na třetí ročník festivalu pouličního umění - Buskers Fest 2013.

Na deseti místech uvidí návštěvníci třeba akrobacii na šále, 3D malování ve veřejném prostoru, recitaci básní v ulicích, taneční vystoupení, živou muziku, pouliční divadlo či ohňovou show. Pro děti budou připraveni kejklíři, čtení pohádek i divadlo.

„Tím, že umělci budou téměř na každém rohu historického jádra města, zasáhne festival skoro každého obyvatele i náhodného návštěvníka metropole. Pouliční umělci budou zpříjemňovat lidem cestu z práce, do práce, školákům ze školy, maminkám s kočárky procházku. Budou mít možnost zastavit se, poslechnout si vystoupení, odpočinout si od celodenního shonu všedního dne,“ řekl dramaturg festivalu Petr Znoj.

Na festivalu přislíbilo účast asi 80 umělců, třeba divadelní společnost Arte della Tlampač, Kabaret Kajbar, Téměř divadelní společnost, Jam4U, Quiet a také mažoretky, roztleskávačky, Kolemjdoucí, Ukulele band či Cirkus CB.

Program v ulicích bude po oba dny od 14 do 18 hodin. Zájemci za nimi mohou přijít třeba na Lannovu třídu, do parku Na Sadech, na Piaristické náměstí, ke kašně v centru, před divadlo, na nábřeží a na Sokolský ostrov.

„Mimo oficiální program má každý příležitost vzít si hudební nástroj a kdekoliv po Českých Budějicích si zahrát nebo si s ostatními muzikanty třeba zajamovat,“ uvedl Znoj.

Na Sokolském ostrově pak budou po oba dny koncerty, ve čtvrtek od 18 hodin a v pátek od 14 hodin až do noci.

Zdroj: ČTK
Foto: buskersfestbudejovic.wix.com

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Dnes, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Dnes, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o