Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Zima a déšť znepříjemnily poslední dny Majálesu

úterý, 14. května 2013, 18:27

Velkolepé zakončení festivalu Budějovický Majáles 2013 nedopadlo úplně podle představ. Přestože hudební program byl velice pestrý, moc lidí se do deštivého počasí nevydalo. Pršet začalo během pátečního průvodu a s občasnými přestávkami nepřestalo až do konce letošního desátého ročníku.

Během pátečního odpoledne probíhaly v jihočeské metropoli již tradičně majálesové svatby a zvěčnit jste se mohli nechat u studentů SUPŠ sv. Anežky České z Českého Krumlova.

Park u Sportovní haly se pak během večera změnil na bahenní lázně a nestěžovali si jen ti, co si prozíravě vzali gumovky. Díky kvalitní produkci však musel být spokojený úplně každý.

Na pódiích se střídaly kapely s různými styly hudby. Na své si přišli i posluchači reggae díky skupině Riddimshot, která si na pomoc přizvala keňskou vycházející hvězdu Firesona Bantu.

Po nich se na druhém pódiu představila výborná kapela Voodooyoudo a Budějcká Drbna si užila i skupinu Make My Heart Explode.

Po kapele Floex, která překvapila nejenom po hudební stránce, ale i perfektní projekcí, se vydala Drbnička, stejně jako většina dalších, do tepla zdejších klubů. Konec pátečního majálesového řádění si pak užila v Café Klubu Slavie, kde hráli DJ Ramel a DJ Hellsmith.

Sobotní den byl unavený, studený a deštivý. Areál zel prázdnotou. Znudění stánkaři smutně vyhlíželi davy lidí, které běžně Majáles navštěvují. Nálada stoupla až kolem šesté hodiny odpoledne, kdy se na pódium chystala Lenka Dusilová. Její fanoušci se nenechali zaskočit deštěm ani blátem.

„Nové album Baromantika je v poslední době mé nejoblíbenější, takže jsem si její vystoupení nemohla nechat ujít. Jen musím říct, že je to spíš klubová hudba a v Café Klubu Slavie jsem si to užila mnohem víc. Jinak počasí nám to letos pěkně zavařilo,“ prozradila Budějcké Drbně Vendula Hardová.

Překvapením bylo velmi zajímavé seskupení tří japonských hudebníků, kteří se nazývají Shugo Tokumaru, po kterých pak na scénu přišel Vladimir 518 a zakončil tak desátý ročník Budějovického Majálesu.

Nejlepší obuv - gumovky

Hudební program Budějovického Majálesu

úterý, 14. května 2013, 18:00

Kapela Hop Along z USAMajálesové dováděníLenka Dusilová zpívala písně z nového alba BaromantikaSobotní deštivé odpoledneFireson a RiddimshotDeštník byl neodmyslitelnou součástí závěru festivalu

O čem píše Drbna.cz

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

úterý, 22. října 2019, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o