Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Zima se brání odchodu, Morana nechtěla chytnout

pondělí, 18. března 2013, 16:29

Kdo z vás už nemá plné zuby chladného počasí bez sněhu? To, že se hodně Budějčáků těší na příchod jara, potvrdila i nedělní akce pořádaná občanským sdružením TVOR a Statutárním městem České Budějovice.

Slunné nedělní odpoledne bylo přímo stvořené pro vyprovázení zimy z města a přivítání blížícího se jara. Kolem třetí hodiny odpolední se plnil dvorek u Galerie Pod kamennou žábou, odkud se Morana vynášela za zpěvu CARMÍNČAT a Vespere Vestis pod vedením Jany Vortnerové a doprovodu muzikantů Jana Kadlece a Tomáše Vávry.

Průvod šel přes Piaristické náměstí na náměstí Přemysla Otakara II., odtud na nábřeží Malše, kolem Železné panny ke Kulturnímu domu Slavie, kde se Morana pálila.

Během této cesty se vždy krátce zastavovalo a krásnými písněmi se vábilo jaro. Kolemjdoucí přihlíželi a většinou se i k průvodu přidávali, takže ke konci bylo nábřeží i Zlatý most zaplněn lidmi.

Počasí bylo krásné, ale studený vítr nenaznačoval tomu, že by mělo přijít jaro. Morana nechtěla chytnout, ale nakonec se to podařilo a slaměná příšera letěla za veselého pokřiku do Malše.

Zpátky se stejnou cestou neslo líto, živá větvička, symbol života a jara.

Průvod blokoval dopravu v centru

Budějčáci zase po roce vynášeli Moranu

pondělí, 18. března 2013, 16:15

Vespere Vestis zazpívali nádherné písněLidí přišlo opravdu hodněÚvodní projev

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilíFischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Dnes, 07:42Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci...

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadlaV Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

pátek, 16. srpna 2019, 18:04Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu...

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

pátek, 16. srpna 2019, 15:33Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o