Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Zítra naposledy se lidi mohou ucházet se o pozici hlavního architekta

čtvrtek, 21. července 2011, 13:09

Ještě dnes a zítra se mohou do výběrového řízení přihlásit odborníci, kteří mají zájem o pozici hlavního architekta Statutárního města České Budějovice. Prozatím magistrát zaregistroval pouze dvě přihlášky.

„Doufám, že se nakonec ještě objeví další zájemci,“ říká náměstkyně primátora Ivana Popelová. Obávám se, že slavná jména jako Eva Jiřičná nebo Karel Koutský mladé architekty vyděsily, možná měli trochu strach se přihlásit,“ vysvětluje Popelová. Budějovičtí radní oslovili také Českou komoru architektů, a tak všichni registrovaní jihočeští architekti dostali dopis informující o probíhajícím výběru.

„Hlavního architekta budou vybírat dvě komise,“ uvedla náměstkyně Popelová. „První komise bude odborná. Zasedne v ní ředitel České komory architektů Jiří Plos, architekta Eva Jiřičná a Karel Koutský.“ Druhou komisi budou ze dvou třetin tvořit úředníci. „Obsazujeme  totiž funkci vedoucího úředníka, a tak musíme respektovat  zákon o úředních,“ vysvětluje náměstkyně. V této komisi by měl objevit vedoucí bývalého odboru územního plánování a architektury Luboš Lacina, další členy komise chce město získat z Jihočeského kraje a na ministerstvu pro místní rozvoj, hlas by mohli mít také hlavní architekti z měst, kde tento útvar již funguje.

Autor: Olga Píšová, Budějcká Drbna

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o