Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Zítra naposledy se lidi mohou ucházet se o pozici hlavního architekta

čtvrtek, 21. července 2011, 13:09

Ještě dnes a zítra se mohou do výběrového řízení přihlásit odborníci, kteří mají zájem o pozici hlavního architekta Statutárního města České Budějovice. Prozatím magistrát zaregistroval pouze dvě přihlášky.

„Doufám, že se nakonec ještě objeví další zájemci,“ říká náměstkyně primátora Ivana Popelová. Obávám se, že slavná jména jako Eva Jiřičná nebo Karel Koutský mladé architekty vyděsily, možná měli trochu strach se přihlásit,“ vysvětluje Popelová. Budějovičtí radní oslovili také Českou komoru architektů, a tak všichni registrovaní jihočeští architekti dostali dopis informující o probíhajícím výběru.

„Hlavního architekta budou vybírat dvě komise,“ uvedla náměstkyně Popelová. „První komise bude odborná. Zasedne v ní ředitel České komory architektů Jiří Plos, architekta Eva Jiřičná a Karel Koutský.“ Druhou komisi budou ze dvou třetin tvořit úředníci. „Obsazujeme  totiž funkci vedoucího úředníka, a tak musíme respektovat  zákon o úředních,“ vysvětluje náměstkyně. V této komisi by měl objevit vedoucí bývalého odboru územního plánování a architektury Luboš Lacina, další členy komise chce město získat z Jihočeského kraje a na ministerstvu pro místní rozvoj, hlas by mohli mít také hlavní architekti z měst, kde tento útvar již funguje.

Autor: Olga Píšová, Budějcká Drbna

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o