Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Na budějckém náměstí si zítra můžete vyzkoušet hod mobilem

středa, 18. května 2011, 11:49

Hod mobilem do dálky ze stoje a křesla, hod mobilem na cíl a freestyle. Tyto disciplíny si budou moci vyzkoušet účastníci Mistrovství České republiky v hodu mobilem, které pořádá za podpory města nezisková společnost ASEKOL zabývající se organizací sběru a recyklací elektroodpadu.

Akce startuje již zítra v 9 hodin na budějckém náměstí Přemysla Otakara II. a je součástí celorepublikové road-show Zahoď mobil. Vítězové jednotlivých kategorií získají zajímavé ceny. Návštěvníci zítřejší akce si budou moci mimo jiné zařádit na vozítku Segway, zasoutěžit si ve vzpírání elektrospotřebičů nebo za doprovodu odborníků z České astronomické společnosti pozorovat černé skvrny a erupce na Slunci. Programem bude provázet známá moderátorská dvojice Petr Svěcený a Vojtěch Bernatský.

„Při přípravě jsme se snažili myslet i na nejmenší děti. V rámci doprovodných aktivit jsme pro ně vedle IQ Parku připravili i mnohé další naučné a zábavné atrakce. Děti se budou moci vyřádit ve skákacím hradu, nebo budou mít za úkol roztřídit předměty na elektro, plast, papír a oblečení. Nenásilnou a zábavnou formou bychom je tak chtěli naučit, jak třídit odpad,“ říká Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Kromě zábavy můžete zítra na budějckém náměstí odevzdat i vysloužilé elektrospotřebiče. Všichni zájemci, kteří na akci přinesou starý mobil nebo jinou funkční, ale i nepoužívanou drobnou elektroniku, se automaticky zařadí do slosování o nejmodernější telefony SAMSUNG. Tečkou za celým dnem bude koncert kapely Kryštof, který vypukne v 18.30. Vstup na hodinový koncert je zdarma.

Cílem zítřejší akce je nejen najít mistra republiky v hodu mobilem, ale především zábavnou formou propagovat třídění mobilních telefonů a dalších vysloužilých elektrozařízení. Road-show navštíví během svého téměř půlročního putování po České republice celkem třináct měst. Ti nejlepší z každého města se budou moci o titul Mistra České republiky utkat příští rok na celorepublikovém finále. 


Autor: Magdalena Hladíková

Kam dál?

Muž vyhrožoval na Jindřichohradecku družce smrtí, ta nedala souhlas ke stíháníMuž vyhrožoval na Jindřichohradecku družce smrtí, ta nedala souhlas ke stíhání

Muž vyhrožoval na Jindřichohradecku družce smrtí, ta nedala souhlas ke stíhání

středa, 18. května 2011, 11:20Pětadvacetiletý muž po hádce v bytě ve Slavonicích napadal svou družku a hrozil jí smrtí, žena však...

Padělky v členských příspěvcích - případ objasněnPadělky v členských příspěvcích - případ objasněn

Padělky v členských příspěvcích - případ objasněn

úterý, 17. května 2011, 12:27Dokonce i do členských příspěvků jedné z politických stran se koncem dubna letošního roku dostali v...

Student na Jindřichohradecku našel torzo německé stíhačky z II. světové válkyStudent na Jindřichohradecku našel torzo německé stíhačky z II. světové války

Student na Jindřichohradecku našel torzo německé stíhačky z II. světové války

pondělí, 16. května 2011, 18:07Torzo německé stíhačky Fw-190 Focke Wolf, která se v roce 1944 zřítila u Otína na...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o