Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Na budějckém náměstí si zítra můžete vyzkoušet hod mobilem

středa, 18. května 2011, 11:49

Hod mobilem do dálky ze stoje a křesla, hod mobilem na cíl a freestyle. Tyto disciplíny si budou moci vyzkoušet účastníci Mistrovství České republiky v hodu mobilem, které pořádá za podpory města nezisková společnost ASEKOL zabývající se organizací sběru a recyklací elektroodpadu.

Akce startuje již zítra v 9 hodin na budějckém náměstí Přemysla Otakara II. a je součástí celorepublikové road-show Zahoď mobil. Vítězové jednotlivých kategorií získají zajímavé ceny. Návštěvníci zítřejší akce si budou moci mimo jiné zařádit na vozítku Segway, zasoutěžit si ve vzpírání elektrospotřebičů nebo za doprovodu odborníků z České astronomické společnosti pozorovat černé skvrny a erupce na Slunci. Programem bude provázet známá moderátorská dvojice Petr Svěcený a Vojtěch Bernatský.

„Při přípravě jsme se snažili myslet i na nejmenší děti. V rámci doprovodných aktivit jsme pro ně vedle IQ Parku připravili i mnohé další naučné a zábavné atrakce. Děti se budou moci vyřádit ve skákacím hradu, nebo budou mít za úkol roztřídit předměty na elektro, plast, papír a oblečení. Nenásilnou a zábavnou formou bychom je tak chtěli naučit, jak třídit odpad,“ říká Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Kromě zábavy můžete zítra na budějckém náměstí odevzdat i vysloužilé elektrospotřebiče. Všichni zájemci, kteří na akci přinesou starý mobil nebo jinou funkční, ale i nepoužívanou drobnou elektroniku, se automaticky zařadí do slosování o nejmodernější telefony SAMSUNG. Tečkou za celým dnem bude koncert kapely Kryštof, který vypukne v 18.30. Vstup na hodinový koncert je zdarma.

Cílem zítřejší akce je nejen najít mistra republiky v hodu mobilem, ale především zábavnou formou propagovat třídění mobilních telefonů a dalších vysloužilých elektrozařízení. Road-show navštíví během svého téměř půlročního putování po České republice celkem třináct měst. Ti nejlepší z každého města se budou moci o titul Mistra České republiky utkat příští rok na celorepublikovém finále. 


Autor: Magdalena Hladíková

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilíFischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Dnes, 07:42Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci...

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadlaV Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

pátek, 16. srpna 2019, 18:04Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu...

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

pátek, 16. srpna 2019, 15:33Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o