Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Na budějckém náměstí si zítra můžete vyzkoušet hod mobilem

středa, 18. května 2011, 11:49

Hod mobilem do dálky ze stoje a křesla, hod mobilem na cíl a freestyle. Tyto disciplíny si budou moci vyzkoušet účastníci Mistrovství České republiky v hodu mobilem, které pořádá za podpory města nezisková společnost ASEKOL zabývající se organizací sběru a recyklací elektroodpadu.

Akce startuje již zítra v 9 hodin na budějckém náměstí Přemysla Otakara II. a je součástí celorepublikové road-show Zahoď mobil. Vítězové jednotlivých kategorií získají zajímavé ceny. Návštěvníci zítřejší akce si budou moci mimo jiné zařádit na vozítku Segway, zasoutěžit si ve vzpírání elektrospotřebičů nebo za doprovodu odborníků z České astronomické společnosti pozorovat černé skvrny a erupce na Slunci. Programem bude provázet známá moderátorská dvojice Petr Svěcený a Vojtěch Bernatský.

„Při přípravě jsme se snažili myslet i na nejmenší děti. V rámci doprovodných aktivit jsme pro ně vedle IQ Parku připravili i mnohé další naučné a zábavné atrakce. Děti se budou moci vyřádit ve skákacím hradu, nebo budou mít za úkol roztřídit předměty na elektro, plast, papír a oblečení. Nenásilnou a zábavnou formou bychom je tak chtěli naučit, jak třídit odpad,“ říká Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Kromě zábavy můžete zítra na budějckém náměstí odevzdat i vysloužilé elektrospotřebiče. Všichni zájemci, kteří na akci přinesou starý mobil nebo jinou funkční, ale i nepoužívanou drobnou elektroniku, se automaticky zařadí do slosování o nejmodernější telefony SAMSUNG. Tečkou za celým dnem bude koncert kapely Kryštof, který vypukne v 18.30. Vstup na hodinový koncert je zdarma.

Cílem zítřejší akce je nejen najít mistra republiky v hodu mobilem, ale především zábavnou formou propagovat třídění mobilních telefonů a dalších vysloužilých elektrozařízení. Road-show navštíví během svého téměř půlročního putování po České republice celkem třináct měst. Ti nejlepší z každého města se budou moci o titul Mistra České republiky utkat příští rok na celorepublikovém finále. 


Autor: Magdalena Hladíková

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Dnes, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Dnes, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Dnes, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o