Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Na českobudějovické radnici vznikne odbor hlavního architekta města

čtvrtek, 5. května 2011, 14:15

Na radnici v Českých Budějovicích vznikne od 1. července odbor hlavního architekta města. Ten by se měl podílet na jednotném architektonickém a urbanistickém konceptu Českých Budějovic, řekl ve čtvrtek novinářům primátor města Juraj Thoma (HOPB).

Odbor bude město zastupovat v územních a stavebních řízeních a bude také vydávat odborná stanoviska k připravovaným investičním záměrům. Jedním z nich je využití prostoru Mariánského náměstí, kde je zatím parkoviště. Kdysi tam stály budovy, ale byly zbourány ve druhé polovině 20. století, měla tam stát budova Jihočeského divadla.

Dalším z projektů, který město dlouhodobě řeší, je areál bývalých kasáren ve Čtyřech Dvorech. Tam má vzniknout obytné centrum s obchody, kulturními a zábavními objekty.

"Odbor hlavního architekta města České Budějovice zaměstná čtyři lidi, přednost mají uchazeči s architektonickým a urbanistickým vzděláním a praxí. Čtyři místa jsme zrušili na odboru vnitřních věcí, počet zaměstnanců magistrátu se tedy nezvýší," řekl Thoma.

Autor: Dobrin Stojcev

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Dnes, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Dnes, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o