Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Na jihočeské koleje vyjedou zmodernizované vlaky

pondělí, 16. května 2011, 16:21

Na jihočeské železniční tratě vyjedou v létě čtyři renovované patrové vagony. Vozy vyjedou na žádost hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly (ČSSD) na tratích České Budějovice-Černý Kříž a Rybník-Lipno nad Vltavou, řekla v pondělí agentuře mluvčí krajského úřadu Kateřina Koželuhová.

České dráhy zajišťují v současné době revitalizaci 4 patrových vozů řady Bmto pro potřeby regionální osobní dopravy v Jihočeském kraji. „Po ukončení letní sezóny budou tyto vagony v podzimním a zimním období nasazeny na tratích České Budějovice – Strakonice a České Budějovice – České Velenice, aby se maximálně využily. Věřím, že modernizace a úpravy vagonů přispěje ke zmírnění stížností cestující veřejnosti na stav osobních vozů v regionální železniční dopravě a ke zvýšení bezpečnosti cestujících,“ řekl hejtman Zimola.

V současné době jsou již tři patrové vozy výchozí řady Bmto v dílnách na renovaci, čtvrtý vůz přistaví v průběhu května. Cestující poznají vozy již zvenčí nejen podle nového nátěru, ale zejména podle bezpečnostního ovládání vstupních dveří pomocí tlačítek, obdobně jako je tomu u vozů metra. Přemístí se i madla z podlahy uprostřed dveřního prostoru na boky dveří, což výrazně usnadňuje nástup s kočárky či koly.

Zcela obnovený je interiér vozů, které mají přetěsněná okna, kompletně vyměněné obložení stěn i stropů, novou protiskluzovou podlahu a látkové potahy sedadel. Novou povrchovou úpravu dostaly i všechny kovové součásti v interiéru. „Pro náš region je vhodná i úprava dveřního prostoru pro nástup s kočárky a využití části oddílu pro přepravu jízdních kol. Pro kola vzniklo osm úchytů v prostoru spodního patra v místě s podélnými sedadly,“ okomentoval změny vozů hejtman Zimola.

Ve vozech je centrální zdroj energie, který zvyšuje spolehlivost vytápěcího systému i při velkých mrazech. Součástí nově řešené toalety je ovládání klapky WC a splachování elektromagnetickými spínači, spouštění vody u umyvadla je vyřešené novým mechanickým dávkovačem a cestující si jistě povšimnou i kompletní obnovy drobných prvků interiéru.

Autor: Dobrin Stojcev

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budkyO2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Dnes, 11:31Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování...

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobekMóda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Dnes, 11:02Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do...

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšitODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

Dnes, 10:27V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o