Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Na jihočeské koleje vyjedou zmodernizované vlaky

pondělí, 16. května 2011, 16:21

Na jihočeské železniční tratě vyjedou v létě čtyři renovované patrové vagony. Vozy vyjedou na žádost hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly (ČSSD) na tratích České Budějovice-Černý Kříž a Rybník-Lipno nad Vltavou, řekla v pondělí agentuře mluvčí krajského úřadu Kateřina Koželuhová.

České dráhy zajišťují v současné době revitalizaci 4 patrových vozů řady Bmto pro potřeby regionální osobní dopravy v Jihočeském kraji. „Po ukončení letní sezóny budou tyto vagony v podzimním a zimním období nasazeny na tratích České Budějovice – Strakonice a České Budějovice – České Velenice, aby se maximálně využily. Věřím, že modernizace a úpravy vagonů přispěje ke zmírnění stížností cestující veřejnosti na stav osobních vozů v regionální železniční dopravě a ke zvýšení bezpečnosti cestujících,“ řekl hejtman Zimola.

V současné době jsou již tři patrové vozy výchozí řady Bmto v dílnách na renovaci, čtvrtý vůz přistaví v průběhu května. Cestující poznají vozy již zvenčí nejen podle nového nátěru, ale zejména podle bezpečnostního ovládání vstupních dveří pomocí tlačítek, obdobně jako je tomu u vozů metra. Přemístí se i madla z podlahy uprostřed dveřního prostoru na boky dveří, což výrazně usnadňuje nástup s kočárky či koly.

Zcela obnovený je interiér vozů, které mají přetěsněná okna, kompletně vyměněné obložení stěn i stropů, novou protiskluzovou podlahu a látkové potahy sedadel. Novou povrchovou úpravu dostaly i všechny kovové součásti v interiéru. „Pro náš region je vhodná i úprava dveřního prostoru pro nástup s kočárky a využití části oddílu pro přepravu jízdních kol. Pro kola vzniklo osm úchytů v prostoru spodního patra v místě s podélnými sedadly,“ okomentoval změny vozů hejtman Zimola.

Ve vozech je centrální zdroj energie, který zvyšuje spolehlivost vytápěcího systému i při velkých mrazech. Součástí nově řešené toalety je ovládání klapky WC a splachování elektromagnetickými spínači, spouštění vody u umyvadla je vyřešené novým mechanickým dávkovačem a cestující si jistě povšimnou i kompletní obnovy drobných prvků interiéru.

Autor: Dobrin Stojcev

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký JokerV čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Dnes, 14:51Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký...

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířatyVIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Dnes, 12:22Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera...

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soudStát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Dnes, 11:39Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o