Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Na jihočeské koleje vyjedou zmodernizované vlaky

pondělí, 16. května 2011, 16:21

Na jihočeské železniční tratě vyjedou v létě čtyři renovované patrové vagony. Vozy vyjedou na žádost hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly (ČSSD) na tratích České Budějovice-Černý Kříž a Rybník-Lipno nad Vltavou, řekla v pondělí agentuře mluvčí krajského úřadu Kateřina Koželuhová.

České dráhy zajišťují v současné době revitalizaci 4 patrových vozů řady Bmto pro potřeby regionální osobní dopravy v Jihočeském kraji. „Po ukončení letní sezóny budou tyto vagony v podzimním a zimním období nasazeny na tratích České Budějovice – Strakonice a České Budějovice – České Velenice, aby se maximálně využily. Věřím, že modernizace a úpravy vagonů přispěje ke zmírnění stížností cestující veřejnosti na stav osobních vozů v regionální železniční dopravě a ke zvýšení bezpečnosti cestujících,“ řekl hejtman Zimola.

V současné době jsou již tři patrové vozy výchozí řady Bmto v dílnách na renovaci, čtvrtý vůz přistaví v průběhu května. Cestující poznají vozy již zvenčí nejen podle nového nátěru, ale zejména podle bezpečnostního ovládání vstupních dveří pomocí tlačítek, obdobně jako je tomu u vozů metra. Přemístí se i madla z podlahy uprostřed dveřního prostoru na boky dveří, což výrazně usnadňuje nástup s kočárky či koly.

Zcela obnovený je interiér vozů, které mají přetěsněná okna, kompletně vyměněné obložení stěn i stropů, novou protiskluzovou podlahu a látkové potahy sedadel. Novou povrchovou úpravu dostaly i všechny kovové součásti v interiéru. „Pro náš region je vhodná i úprava dveřního prostoru pro nástup s kočárky a využití části oddílu pro přepravu jízdních kol. Pro kola vzniklo osm úchytů v prostoru spodního patra v místě s podélnými sedadly,“ okomentoval změny vozů hejtman Zimola.

Ve vozech je centrální zdroj energie, který zvyšuje spolehlivost vytápěcího systému i při velkých mrazech. Součástí nově řešené toalety je ovládání klapky WC a splachování elektromagnetickými spínači, spouštění vody u umyvadla je vyřešené novým mechanickým dávkovačem a cestující si jistě povšimnou i kompletní obnovy drobných prvků interiéru.

Autor: Dobrin Stojcev

Kam dál?

Pozor na nálezy výbušnin- některé mohou být i plně funkční.Pozor na nálezy výbušnin- některé mohou být i plně funkční.

Pozor na nálezy výbušnin- některé mohou být i plně funkční.

pondělí, 16. května 2011, 15:56Na lince 158 přijal uplynulý pátek, krátce po sedmé hodině ranní, operační důstojník oznámení o...

V insolvenčním řízení je potravinářská firma Frutana, chce reorganizovatV insolvenčním řízení je potravinářská firma Frutana, chce reorganizovat

V insolvenčním řízení je potravinářská firma Frutana, chce reorganizovat

pondělí, 16. května 2011, 13:22Krajský soud v Českých Budějovicích poslal v pondělí do insolvenčního řízení potravinářskou firmu...

U nehody na Českobudějovicku zasahoval vrtulník, jeden člověk se těžce zranilU nehody na Českobudějovicku zasahoval vrtulník, jeden člověk se těžce zranil

U nehody na Českobudějovicku zasahoval vrtulník, jeden člověk se těžce zranil

pondělí, 16. května 2011, 12:14Vážná dopravní nehoda se v pondělí ráno stala u Dobšic nedaleko Týna nad Vltavou na...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení