Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Náročný závod pro profesionály policejních zásahových jednotek vyhrál tým Jihočechů

pondělí, 9. května 2011, 15:10

V sobotu 7. května 2011 vyhlásil před nastoupenými policejními sportovci a návštěvníky prestižního závodu zásahových jednotek policie ŠUMAMAN 2011, jihočeský policejní ředitel plk. Heřman, vítěze závodu. Závod, který měřil 46 km a závodníci jej absolvovali na horských kolech, raftu a samozřejmě také po svých, odstartoval v sobotu v půl sedmé ráno.

Všech čtrnáct týmů z celé republiky startovalo postupně po 25 minutách. První tým celou trasu zdolal za čtyři a půl hodiny. Tým, který se umístil jako poslední, měl na této náročné trati čas necelých sedm hodin. Tento údaj vypovídá velmi přesvědčivě o náročnosti závodu.

Jak tedy dopadli závodníci. Na prvním místě stanuli policisté zásahové jednotky jihočeské policie, kteří po dobu závodu vystupovali pod smyšleným názvem STS Chvojkovice Brod, snad proto, aby zmátli soupeře. Jako druhý tým se umístil s časem čtyř hodin a čtyřiceti pěti minut, tým zásahové jednotky Brno. Na třetím místě skončil tým zásahové jednotky Plzeň. Druhý tým jihočeské zásahové jednotky, se ztrátou necelých čtyř minut skončil na čtvrtém místě. Jihočeši tedy v závodu, který je v republice ojedinělý, obstáli se ctí. Tým profesionálů jihočeské zásahové jednotky dosáhl na prvním místo v letošním XIV. ročníku závodu již potřetí za sebou.


Letošní závod přivítal mimo policejní týmy i tým vojenských specialistů z brigády rychlého nasazení z Jindřichova Hradce. Muži v zeleném skončili na dvanáctém místě. Na šestém místě skončil tým s názvem Zelenáči. Na trati si však počínali velmi zdatně. Členy týmu byli studenti Jihočeské univerzity oboru zdravotnický záchranář, letos končí třetí ročník studia. Jako svoji přípravu, si nemohli vybrat vhodnější závod.

Co vše obsahuje závod Šumaman 2011 se dozvíte ZDE!

Zdroj: PČR JČK

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární DepardieuZafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Dnes, 17:15Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní...

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o