Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Náročný závod pro profesionály policejních zásahových jednotek vyhrál tým Jihočechů

pondělí, 9. května 2011, 15:10

V sobotu 7. května 2011 vyhlásil před nastoupenými policejními sportovci a návštěvníky prestižního závodu zásahových jednotek policie ŠUMAMAN 2011, jihočeský policejní ředitel plk. Heřman, vítěze závodu. Závod, který měřil 46 km a závodníci jej absolvovali na horských kolech, raftu a samozřejmě také po svých, odstartoval v sobotu v půl sedmé ráno.

Všech čtrnáct týmů z celé republiky startovalo postupně po 25 minutách. První tým celou trasu zdolal za čtyři a půl hodiny. Tým, který se umístil jako poslední, měl na této náročné trati čas necelých sedm hodin. Tento údaj vypovídá velmi přesvědčivě o náročnosti závodu.

Jak tedy dopadli závodníci. Na prvním místě stanuli policisté zásahové jednotky jihočeské policie, kteří po dobu závodu vystupovali pod smyšleným názvem STS Chvojkovice Brod, snad proto, aby zmátli soupeře. Jako druhý tým se umístil s časem čtyř hodin a čtyřiceti pěti minut, tým zásahové jednotky Brno. Na třetím místě skončil tým zásahové jednotky Plzeň. Druhý tým jihočeské zásahové jednotky, se ztrátou necelých čtyř minut skončil na čtvrtém místě. Jihočeši tedy v závodu, který je v republice ojedinělý, obstáli se ctí. Tým profesionálů jihočeské zásahové jednotky dosáhl na prvním místo v letošním XIV. ročníku závodu již potřetí za sebou.


Letošní závod přivítal mimo policejní týmy i tým vojenských specialistů z brigády rychlého nasazení z Jindřichova Hradce. Muži v zeleném skončili na dvanáctém místě. Na šestém místě skončil tým s názvem Zelenáči. Na trati si však počínali velmi zdatně. Členy týmu byli studenti Jihočeské univerzity oboru zdravotnický záchranář, letos končí třetí ročník studia. Jako svoji přípravu, si nemohli vybrat vhodnější závod.

Co vše obsahuje závod Šumaman 2011 se dozvíte ZDE!

Zdroj: PČR JČK

O čem píše Drbna.cz

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

úterý, 22. října 2019, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o