Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Obklíčená křižovatka

středa, 20. dubna 2011, 13:22

Tak jsme se zas jednou snažili projet co nejrychleji Budějce. Vyrazili jsme od Nemocnice a potřebovali jsme do Vrbnýho. A protože známe dopravní situaci pod viaduktem na Rudolfovské, zvolili jsme trasu přes Havlindu a přes Mladý.

Moc jsme si ale nepomohli. Paradoxně bez problémů jsme projeli Havlindu, ačkoli je tam objížďka kvůli uzavřené Čechovce. Ovšem jakmile jsme vyjeli na Novohradskou narazili jsme na štosující se auta kvůli kuželům, které zabíraly polovinu ulice. Důvod? Obnova zebry na přechodu pro chodce.

Když už jsme se konečně dostali na odbočku do ulice Masaryka (na železniční přejezd ke hřbitovu), projeli jsme bez problémů ke křižovatce Dobrovodská, Ledenická. Tam to byl ovšem ten pravý chaos. Proužkované kužely překážely na všech 3 přechodech této křižovatky. Průjezdnost byla závislá na toleranci řidičů jedoucích po hlavní a to ještě i oni museli být ostražití a dávat si vzájemně přednost na jediné půlce vozovky, která byla k dispozici.

Prosíme tímto ty, kteří značení ulic v Budějcích mají na starosti, aby trochu přemýšleli! Takhle je dopravní situace ve městě na hraně a tímto jí ještě zhoršujete. Dříve se znační provádělo hlavně v noci, kdy je nejmenší provoz.

Proč se to nedělá dnes?

redakce Drbny

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o