Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Odboráři v Českých Budějovicích budou ve čtvrtek zřejmě stávkovat

pondělí, 13. června 2011, 08:26

Odboráři v dopravě v Českých Budějovicích chtějí ve čtvrtek zřejmě vstoupit do stávky, přestože té původně plánované pondělí se zúčastnit neměli. Jak neděli uvedl předseda odborového svazu Dopravního podniku města Jaromír Kohout, změnit rozhodnutí přimělo dopraváky chování vlády.

"Nejsme ještě pevně rozhodnuti, nicméně budeme v pondělí s vedením jednat. Jsme však rozhodnutí stávky se zúčastnit, protože to, co v minulých dnech předvedla vláda, je něco nemyslitelného," uvedl odborový předák budějovické organizace DOSIA Jaromír Kohout.

Ve čtvrtek by se tak v krajském městě zastavilo okolo 70 až 80 autobusů i trolejbusů. "Týkalo by se asi zhruba 100 lidí. Většina z nich je zajedno a jsou rozhodnuti do stávky vstoupit. Stávka by měla být dle našeho názoru celodenní," podotkl odborový předák.
V původně avízované pondělní stávce českobudějovičtí pracovníci v dopravě figurovat neměli. "Budějovice najížděly na nový systém jízdných řádů a některých tras. Nechtěli jsme, aby byli cestující zmateni a navíc neměli čím jezdit. Poté, co jsme zjistili, jak se vláda chová, jsme ale odhodláni, že teď už neustoupíme," dodal Kohout.

Autor: René Kekely, Mediafax

 

Kam dál?

V pondělí 13.6. v 15.00 hod.. Šup na radnici !!!V pondělí 13.6. v 15.00 hod.. Šup na radnici !!!

V pondělí 13.6. v 15.00 hod.. Šup na radnici !!!

neděle, 12. června 2011, 13:22Tedy alespoň ti, kteří se chtějí co nejvíce dozvědět o uvažovaném propojení Mladého a kruhového...

Pohádkový den plný zázraků, aneb jedinečné setkání až 2500 DĚTÍ "ze zkumavky"Pohádkový den plný zázraků, aneb jedinečné setkání až 2500 DĚTÍ "ze zkumavky"

Pohádkový den plný zázraků, aneb jedinečné setkání až 2500 DĚTÍ "ze zkumavky"

neděle, 12. června 2011, 12:15Akce s názvem „DEN ZÁZRAKŮ“ se bude konat v prostorách a okolí Loveckého zámku Ohrada v Hluboké nad...

Tragická nehoda u Hluboké nad Vltavou je smutným závěrem jinak veselého víkenduTragická nehoda u Hluboké nad Vltavou je smutným závěrem jinak veselého víkendu

Tragická nehoda u Hluboké nad Vltavou je smutným závěrem jinak veselého víkendu

neděle, 12. června 2011, 09:45Čtyři muži, z toho dva policisté z obvodního oddělení z Písku, zahynuli v neděli nad ránem po...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení