Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Policisté během Velikonoc rozhodně nezaháleli

středa, 27. dubna 2011, 16:23

Během uplynulého velikonočního víkendu, který byl díky volnému pondělí prodloužen o jeden den, uskutečnila jihočeská policie kromě dopravně bezpečnostního opatření s názvem „Velikonoce“ také akci na úseku požívání alkoholických nápojů nezletilými a mladistvými osobami.

Do obou akcí se zapojilo několik stovek policistů všech územních odborů v rámci celého Jihočeského kraje. Dopravně bezpečnostní opatření zajišťovali kromě policistů z obvodních oddělení také policisté z dopravních inspektorátů.

V Jihočeském kraji se stalo celkem devětadvacet dopravních nehod, při kterých byl jeden člověk usmrcen, osm lidí bylo zraněno těžce a čtrnáct lehce. Nejvíce nehod se stalo na Jindřichohradecku. Škoda na poškozených automobilech přesáhla jeden milion korun.  Nejčastější příčinou nehod byl nesprávný způsob jízdy, nedání přednosti v jízdě a nepřiměřená rychlost. V šesti případech zjistili policisté, že viník nehody řídil pod vlivem alkoholu.

Co se týče kontrol nalévání alkoholu mladistvým, provedli policisté v rámci kraje téměř sto bezpečnostních opatření, v rámci kterých zkontrolovali bezmála 500 provozoven a v nich okolo 800 osob, u kterých prováděli měření na přítomnost alkoholu v dechu. U patnácti z nich zjistili, že požili alkohol, ačkoliv jim ještě nebylo 18 let. Všechny tyto skutky policisté kvalifikovali jako přestupky, přičemž největší počet byl na Českobudějovicku, celkem osm. Nejvyšší naměřená hodnota alkoholu v dechu byla zjištěna na Jindřichohradecku. Mladistvý nadýchal 1,97 promile. Při této akci policisté spolupracovali s městskou policií a s orgány sociálně právní ochrany dětí.

Těsně před víkendem proběhla také krajská dopravně bezpečnostní akce, do které se zapojila téměř stovka policistů. Zkontrolovali 836 vozidel a zjistili více než 240 přestupků. Řidiči nejčastěji porušovali povolenou rychlost, rychleji jelo více než 100 řidičů. Ve 22 případech nepoužili řidiči během jízdy bezpečnostní pásy. U více než 30 vozidel zjistili policisté nevyhovující technický stav. Dva řidiči požili před jízdou alkohol.

zdroj: PČK JČK

O čem píše Drbna.cz

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

úterý, 22. října 2019, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o