Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Policisté během Velikonoc rozhodně nezaháleli

středa, 27. dubna 2011, 16:23

Během uplynulého velikonočního víkendu, který byl díky volnému pondělí prodloužen o jeden den, uskutečnila jihočeská policie kromě dopravně bezpečnostního opatření s názvem „Velikonoce“ také akci na úseku požívání alkoholických nápojů nezletilými a mladistvými osobami.

Do obou akcí se zapojilo několik stovek policistů všech územních odborů v rámci celého Jihočeského kraje. Dopravně bezpečnostní opatření zajišťovali kromě policistů z obvodních oddělení také policisté z dopravních inspektorátů.

V Jihočeském kraji se stalo celkem devětadvacet dopravních nehod, při kterých byl jeden člověk usmrcen, osm lidí bylo zraněno těžce a čtrnáct lehce. Nejvíce nehod se stalo na Jindřichohradecku. Škoda na poškozených automobilech přesáhla jeden milion korun.  Nejčastější příčinou nehod byl nesprávný způsob jízdy, nedání přednosti v jízdě a nepřiměřená rychlost. V šesti případech zjistili policisté, že viník nehody řídil pod vlivem alkoholu.

Co se týče kontrol nalévání alkoholu mladistvým, provedli policisté v rámci kraje téměř sto bezpečnostních opatření, v rámci kterých zkontrolovali bezmála 500 provozoven a v nich okolo 800 osob, u kterých prováděli měření na přítomnost alkoholu v dechu. U patnácti z nich zjistili, že požili alkohol, ačkoliv jim ještě nebylo 18 let. Všechny tyto skutky policisté kvalifikovali jako přestupky, přičemž největší počet byl na Českobudějovicku, celkem osm. Nejvyšší naměřená hodnota alkoholu v dechu byla zjištěna na Jindřichohradecku. Mladistvý nadýchal 1,97 promile. Při této akci policisté spolupracovali s městskou policií a s orgány sociálně právní ochrany dětí.

Těsně před víkendem proběhla také krajská dopravně bezpečnostní akce, do které se zapojila téměř stovka policistů. Zkontrolovali 836 vozidel a zjistili více než 240 přestupků. Řidiči nejčastěji porušovali povolenou rychlost, rychleji jelo více než 100 řidičů. Ve 22 případech nepoužili řidiči během jízdy bezpečnostní pásy. U více než 30 vozidel zjistili policisté nevyhovující technický stav. Dva řidiči požili před jízdou alkohol.

zdroj: PČK JČK

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární DepardieuZafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Dnes, 17:15Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní...

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o