Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Policisté během Velikonoc rozhodně nezaháleli

středa, 27. dubna 2011, 16:23

Během uplynulého velikonočního víkendu, který byl díky volnému pondělí prodloužen o jeden den, uskutečnila jihočeská policie kromě dopravně bezpečnostního opatření s názvem „Velikonoce“ také akci na úseku požívání alkoholických nápojů nezletilými a mladistvými osobami.

Do obou akcí se zapojilo několik stovek policistů všech územních odborů v rámci celého Jihočeského kraje. Dopravně bezpečnostní opatření zajišťovali kromě policistů z obvodních oddělení také policisté z dopravních inspektorátů.

V Jihočeském kraji se stalo celkem devětadvacet dopravních nehod, při kterých byl jeden člověk usmrcen, osm lidí bylo zraněno těžce a čtrnáct lehce. Nejvíce nehod se stalo na Jindřichohradecku. Škoda na poškozených automobilech přesáhla jeden milion korun.  Nejčastější příčinou nehod byl nesprávný způsob jízdy, nedání přednosti v jízdě a nepřiměřená rychlost. V šesti případech zjistili policisté, že viník nehody řídil pod vlivem alkoholu.

Co se týče kontrol nalévání alkoholu mladistvým, provedli policisté v rámci kraje téměř sto bezpečnostních opatření, v rámci kterých zkontrolovali bezmála 500 provozoven a v nich okolo 800 osob, u kterých prováděli měření na přítomnost alkoholu v dechu. U patnácti z nich zjistili, že požili alkohol, ačkoliv jim ještě nebylo 18 let. Všechny tyto skutky policisté kvalifikovali jako přestupky, přičemž největší počet byl na Českobudějovicku, celkem osm. Nejvyšší naměřená hodnota alkoholu v dechu byla zjištěna na Jindřichohradecku. Mladistvý nadýchal 1,97 promile. Při této akci policisté spolupracovali s městskou policií a s orgány sociálně právní ochrany dětí.

Těsně před víkendem proběhla také krajská dopravně bezpečnostní akce, do které se zapojila téměř stovka policistů. Zkontrolovali 836 vozidel a zjistili více než 240 přestupků. Řidiči nejčastěji porušovali povolenou rychlost, rychleji jelo více než 100 řidičů. Ve 22 případech nepoužili řidiči během jízdy bezpečnostní pásy. U více než 30 vozidel zjistili policisté nevyhovující technický stav. Dva řidiči požili před jízdou alkohol.

zdroj: PČK JČK

Kam dál?

Velikonoční akce na ČeskobudějovickuVelikonoční akce na Českobudějovicku

Velikonoční akce na Českobudějovicku

úterý, 26. dubna 2011, 16:30Před prodlouženým velikonočním víkendem byly avizovány jak kontroly zaměřené na požívání alkoholu...

V Českých Budějovicích se našla letecká puma z válkyV Českých Budějovicích se našla letecká puma z války

V Českých Budějovicích se našla letecká puma z války

úterý, 26. dubna 2011, 10:45Na lince 158 přijal včera, krátce po páté hodině odpolední, operační důstojník oznámení o nálezu...

Zahraj Kabáty, nebo budu střílet!Zahraj Kabáty, nebo budu střílet!

Zahraj Kabáty, nebo budu střílet!

pondělí, 25. dubna 2011, 19:19DJ diskotéky Lucerna zažil nebezpečné sobotní ráno. Pětatřicetiletý muž z Jindřichova Hradce...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení