Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Pondělní zastupitelstvo zvolí nového náměstka pro dopravu. Resort zůstane v kompetenci ANO

pátek, 14. června 2019, 17:11

Po jedenácti týdnech by měl konečně dostat resort dopravy na budějcké radnici jasné vedení. Po náhlém odvolání Františka Konečného na březnovém zastupitelstvu jeho funkci zastávali primátor Jiří Svoboda (ANO), náměstek Petr Holický (ANO) a první náměstek Juraj Thoma (HOPB). Kdo oficiálně nastoupí na místo Konečného nechtěl primátor prozradit.

„Tip už máme, nejprve ale uzavřeme dodatek koaliční smlouvy s našimi koaličními partnery. A to bude v pondělí před jednáním zastupitelstva. Bude to někdo z našich dvanácti zastupitelů,“ odpověděl na dotaz redakce primátor Jiří Svoboda. Žádné další podrobnosti ale komentovat nechtěl.

Kromě primátora a náměstka Petra Holického sedí v zastupitelstvu za ANO Jaroslav Berka, Jana Kilbergerová, Michal Kohn, František Konečný, Roman Kubíček, Viktor Lavička, Jan Michl, Andrea Nádravská, Petr Stehlík a Petr Štěpánek. 

Podle nepotvrzených informací našeho zdroje by se novým vedoucím resortu dopravy mohla stát Andrea Nádravská (ANO). Ta je v současné době členkou rady města. K jejímu zvolení může napovědět i fakt, že po volbě náměstka, je v programu zařazena také volba neuvolněného člena rady města. Toto místo by se uvolnilo právě po přesunu Nádravské z pozice radní na post náměstkyně.

Nádravská ale informace popírá. „Důvodem mého rozhodnutí neucházet se o post dopravy  je zejména skutečnost, že mou profesní specializací je ekonomika se zaměřením na dotační poradenství, poradenství v oblasti veřejných zakázek a investice, nikoliv doprava,“ uvedla.

Kdo se doopravdy chopí resortu dopravy se tak dozvíme až v pondělí. Kromě volby náměstka by mělo zastupitelstvo projednávat také udělení Ceny statutárního města České Budějovice, poskytnutí dotace vodáckému areálu Lídy Polesné nebo několik změn v územním plánu. 

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematikyPlaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

sobota, 24. srpna 2019, 17:02Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o