Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Nejvýřečnější zastupitelé? Kuba, Konečný a Braný. Propadli Škodová, Kučerová, ale i primátor

úterý, 9. července 2019, 19:34

Letní měsíce jsou ve znamená prázdnin i pro budějcké zastupitele. Ti si dávají dvouměsíční pauzu od pravidelných zasedání. Pojďme se proto podívat, jak byli jednotliví zastupitele na jednáních aktivní. Kdo se nejčastěji ujímal mikrofonu, a kdo byl naopak na slovo skoupý?

Suverénně nejdéle trvala debata na téma volby nového náměstka primátora. Zastupitelé nad bodem debatovali téměř tři hodiny. Nakonec novým náměstkem pro dopravu zvolili Viktora Lavičku.

ČTĚTE TAKÉ: Novým náměstkem pro dopravu je mluvčí dopravního podniku Viktor Lavička

Pomyslnou cenu za nejvýřečnějšího zastupitele získává Martin Kuba z ODS. Dohromady jeho diskuse na zastupitelstvu trvaly přes šest a půl hodiny. Daleko za ním skončil bývalý náměstek pro dopravu František Konečný (ANO). Jeho příspěvky zabraly 3 hodiny a 53 minut. Třetím nejdéle diskutujícím zastupitelem je s třemi hodinami a dvanácti minutami Petr Braný z KSČM.

Jsou ale i zastupitelé, kteří se o mikrofon příliš nehlásí. Jedním z nich je třeba Jaroslava Šporclová z HOPB (1 minuta 32 vteřin). Ještě hůř jsou na tom ale Dagmar Škodová z ODS (25 vteřin) a Adéla Kučerová z Pirátů (20 vteřin). Vysokým číslem se nemůže chlubit ani primátor města Jiří Svoboda, na všech zastupitelstvech se do diskuze přihlásil na celkem šest a půl minuty. 

Velmi aktivním je při zasedání zastupitelstva v bodu Vystoupení občanů Lubomír Pána. Ten se ke slovu dostal na necelou půl hodinu. Hned po něm skončila Eva Hajerová s necelými 13 minutami.

Martin Kuba ale není jen nejdéle diskutujícím zastupitelem. Prvenství drží také v nejdelším příspěvku, který se týkal Valné hromady společnosti Jihočeské letiště České Budějovice. Trval přesně 16 minut a 4 sekundy. O minutu kratší příspěvky měli Petr Braný a František Konečný.

Kompletní statistiky jsou k dispozici na webu města.

Jan PiskačFrantišek KonečnýZastupitelstvoZastupitelstvoEva Hajerová

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematikyPlaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

sobota, 24. srpna 2019, 17:02Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o