Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V nových strakonických volbách bude část výlepu plakátů zdarma

pondělí, 9. září 2019, 07:07

Politické strany a hnutí, které budou kandidovat ve Strakonicích při opakovaných komunálních volbách v prosinci, budou mít plochy pro výlep plakátů na plakátovacích zařízeních, jež vlastní město, zdarma. Radnice umožní i předvolební inzerci v radničním zpravodaji. Starosta svolal na 14. říjen jednání všech volebních subjektů o opakovaných volbách.

Ve městě s 24 tisíc obyvateli loni vyhrálo komunální volby vládnoucí hnutí Strakonická Veřejnost, získalo 51,1 procenta hlasů. Karel Jánský (Změna pro Strakonice) ale podal stížnost. Následoval vleklý proces, kdy Krajský soud v Českých Budějovicích dvakrát rozhodl, že volby jsou neplatné, přičemž Strakonická veřejnost proti oběma rozhodnutím podala ústavní stížnost. Ústavní soud nakonec rozhodl, že se volby 14. prosince zopakují. Jánský tvrdil, že v radničním zpravodaji, na výlepových plochách i sloupech lamp bylo hnutí Strakonická Veřejnost zvýhodněno.

Starosta Břetislav Hrdlička rozhodl, že městské plochy pro výlep volebních plakátů budou mít teď v předvolební kampani všechny strany a hnutí zdarma. Radní projednali i umisťování propagačních materiálů na zábradlích či lampách, jež vlastní město. Nájemné bude deset korun za každý i započatý metr čtvereční plochy a každý den užívání. Doba nájmu bude nejvýš 29 dní. Smlouva o nájmu se bude uzavírat ústně.

Rada města také rozhodla, že bude možné otisknout volební inzerci ve zpravodaji města, v prosincovém vydání, které vyjde 25. listopadu. Inzerce bude na prostřední dvoustraně. Na jakém konkrétním místě ji strany budou mít, rozhodne vylosované číslo subjektu na hlasovacím lístku do voleb. „Určí to los. Subjekty si musí číslo losovat, je to snad nejspravedlivější cesta, která je: je to otázka štěstí," řekla mluvčí města Markéta Bučoková.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Homolka

Štítky volby, správa, obce, Strakonice

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o