Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Prošlé autolékarničky pro Keňu je možné v Českých Budějovicích darovat až do konce února

pátek, 4. února 2011, 11:26

Prošlé autolékárničky pro nemocnici v keňském Itibo je možné v Českých Budějovicích darovat až do konce února. Mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová řekla v pátek agentuře Mediafax, že sběrné místo vytvořil také českobudějovický Domov pro seniory Máj.

 

 

V rámci projektu s názvem Adra sbírá autolékárničky pro Itibo v Keni vytvořil také českobudějovický Domov pro seniory Máj záchytné místo pro sběr prošlých autolékárniček.

V nemocnici v Itibo se využijí chirurgické rukavice a neotevřený obvazový materiál, jako obinadla, fáče, gázové čtverce, náplasti a trojcípé šátky.

Ostatní věci, například nůžky, léky, desinfekce, zaškrcovadla a roušky, bohužel využít nelze. Proto by je lidé měli z lékárniček odstranit.

"Prošlé autolékárničky mohou lidé přinést do recepce Domova pro seniory Máj do letošního 28. února. Původní termín byl do konce ledna, ale mimořádný ohlas veřejnosti sbírku prodloužil o měsíc.

Podle nepotvrzených informací se uvažuje, že by pokračovala ještě v březnu. Lidé donesli na recepci zatím sto prošlých autolékárniček, které pracovníci Adry již odvezli," říká náměstek primátora Petr Podhola (ČSSD).

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o