Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Školáci pozor ! Důvěřovat cizím lidem se nemusí vyplatit

pátek, 20. května 2011, 09:33

Českobudějovičtí kriminalisté prověřují oznámení, kdy včerejšího dne, v době od 14:15 hod. do 14:30 hod., v obci Zliv, v Tyršově ulici, v prostoru u odbočky směrem k letnímu kinu, měl neznámý muž ve věku kolem 30ti – 40ti let, který jel v terénním vozidle černé barvy, oslovit nezletilého chlapce s tím, aby si nasedl k němu do vozidla a nabízel mu bonbóny.

Obdobný případ zaznamenali policisté v minulých dnech i v obci Pištín. Zde měl neznámý muž jedoucí v terénním vozidle tmavé barvy opět lákat nezletilou dívku do vozidla a nabízet jí sladkosti. Ve chvíli, kdy děti odmítly nabídku, se muž pokaždé vzdálil. Ke kontaktu nedošlo.

Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že podezřelý muž je věku kolem 30ti – 40ti let, 180 – 190 cm vysoký, štíhlé postavy, s téměř holou hlavou – vlasy krátce střižené na ježka. Na ruce má pravděpodobně tmavé tetování od zápěstí k lokti, nosí prsten ze žlutého kovu. Muž se pohybuje v terénním vozidle černé barvy, pravděpodobně zn. Hummer.

V souvislosti s výše uvedenými případy bylo provedeno bezpečnostně preventivní opatření, kdy byli o možném výskytu této osoby informováni ředitelé a zástupci školských zařízení.

Upozorňujeme veřejnost, převážně pak rodiče, aby nepodceňovali tuto problematiku a věnovali jí zvýšenou pozornost. Policisté se setkávají s různými případy páchané trestné činnosti na dětech. Jakýkoliv kontakt dětí s cizími lidmi může mít nezvratné následky. Tito pachatelé je pod různými záminkami oslovují na ulici a nabízejí doprovod, odvoz autem domů, nabízejí cukrovinky a jiné dárečky, popřípadě se vyptávají na rodinné zázemí a zjišťují si od dětí osobní informace.

V případě jakýchkoliv informací o možném oslovování dětí neznámými lidmi, obtěžování a poskytování různých nabídek dětem ze strany cizích osob oznamte prosím tento poznatek na linku 158. Za poskytnuté informace předem děkujeme.

Zdroj: PČR JČK

O čem píše Drbna.cz

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

Havlová vysoudila čtyři miliony za nepravdivé tvrzení o milenciHavlová vysoudila čtyři miliony za nepravdivé tvrzení o milenci

Havlová vysoudila čtyři miliony za nepravdivé tvrzení o milenci

Dnes, 13:39Pražský vrchní soud dnes přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného od...

Dva policisté byli potrestáni za chybu v kauze únosu syna BabišovaDva policisté byli potrestáni za chybu v kauze únosu syna Babišova

Dva policisté byli potrestáni za chybu v kauze únosu syna Babišova

Dnes, 10:47Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o