Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Školáci pozor ! Důvěřovat cizím lidem se nemusí vyplatit

pátek, 20. května 2011, 09:33

Českobudějovičtí kriminalisté prověřují oznámení, kdy včerejšího dne, v době od 14:15 hod. do 14:30 hod., v obci Zliv, v Tyršově ulici, v prostoru u odbočky směrem k letnímu kinu, měl neznámý muž ve věku kolem 30ti – 40ti let, který jel v terénním vozidle černé barvy, oslovit nezletilého chlapce s tím, aby si nasedl k němu do vozidla a nabízel mu bonbóny.

Obdobný případ zaznamenali policisté v minulých dnech i v obci Pištín. Zde měl neznámý muž jedoucí v terénním vozidle tmavé barvy opět lákat nezletilou dívku do vozidla a nabízet jí sladkosti. Ve chvíli, kdy děti odmítly nabídku, se muž pokaždé vzdálil. Ke kontaktu nedošlo.

Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že podezřelý muž je věku kolem 30ti – 40ti let, 180 – 190 cm vysoký, štíhlé postavy, s téměř holou hlavou – vlasy krátce střižené na ježka. Na ruce má pravděpodobně tmavé tetování od zápěstí k lokti, nosí prsten ze žlutého kovu. Muž se pohybuje v terénním vozidle černé barvy, pravděpodobně zn. Hummer.

V souvislosti s výše uvedenými případy bylo provedeno bezpečnostně preventivní opatření, kdy byli o možném výskytu této osoby informováni ředitelé a zástupci školských zařízení.

Upozorňujeme veřejnost, převážně pak rodiče, aby nepodceňovali tuto problematiku a věnovali jí zvýšenou pozornost. Policisté se setkávají s různými případy páchané trestné činnosti na dětech. Jakýkoliv kontakt dětí s cizími lidmi může mít nezvratné následky. Tito pachatelé je pod různými záminkami oslovují na ulici a nabízejí doprovod, odvoz autem domů, nabízejí cukrovinky a jiné dárečky, popřípadě se vyptávají na rodinné zázemí a zjišťují si od dětí osobní informace.

V případě jakýchkoliv informací o možném oslovování dětí neznámými lidmi, obtěžování a poskytování různých nabídek dětem ze strany cizích osob oznamte prosím tento poznatek na linku 158. Za poskytnuté informace předem děkujeme.

Zdroj: PČR JČK

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o