Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Studenti VŠTE už potřetí navštívili Bazalku a dětem zpestřili den

neděle, 4. června 2017, 09:48

„Má to hluboký smysl. Pro děti i pro nás. Je důležité, aby sociální služby nebyly na okraji zájmu společnosti. A můžeme-li k tomu alespoň takto pomoci, pak jsme rádi,“ říkala ředitelka centra Bazalky Vanda Polívková, když se loučila se zaměstnanci a studenty českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické v Centru Bazalka. To slouží jako nestátní stacionář pro čtyři desítky dětí s těžkým kombinovaným postižením, a funguje jen díky podpoře individuálních a firemních dárců.

Poslední květnový den za nimi lidé z VŠTE přišli už potřetí, aby jim v rámci Mezinárodního dne dětí, který je příležitostí k upozornění na práva a potřeby dětí, zpestřili část dne hrami a zdobením triček foukacími i normálními fixami na textil. Na terase centra, sídlícího v ulici U Jeslí, k tomu sloužily připravené šablony s různými motivy, mezi nimiž byly i loga školy a Bazalky.

Chtěli jsme přijít zase s něčím jiným než i „plackováním“, tedy výrobou ozdobných placek ve speciálním, jednoduchém stroji. A věřím, že si to všechny děti užily. Jako škola, která je bez baríér, a na níž díky tomu studují i lidé s handicapem, jsme čerpali ze zkušeností našeho Informačně poradenského centra, které se jim věnuje,“ říká Romana Ocásková z VŠTE.

V Bazalce, která se stará o děti s mentálním, smyslovým a tělesným postižením anebo s poruchami autistického spektra s přidruženým mentálním postižením, přitom byli zástupci VŠTE opakovaně. Děje se tak v rámci sociálních aktivit školy, která tím podporuje neprávem opomíjené skupiny, jako jsou právě handicapovaní a senioři. Pro mnohé to je i poznání prostředí, které neznají a setkávají se s ním poprvé.

Kdyby stacionář Bazalka neexistoval, někteří rodiče by postižené děti museli dávat do celoročních ústavů, a tím by se přetrhaly rodinné vazby.

Pro děti taková návštěva ale není jen zpestření dne. Podle odborníků posiluje i jejich sociální kontakty, protože se setkají s úplně jinými lidmi. Mnohým to pak pomáhá i v běžném životě. A odměnou všem je pak dětský úsměv.

Napsal(a) Zdeněk Zuntych

Štítky VŠTE, Bazalka

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřelaBabišova francouzská restaurace zavřela

Babišova francouzská restaurace zavřela

Dnes, 12:52Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše...

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTKFotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Dnes, 12:04Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena...

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPDSoud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Dnes, 10:58Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o