Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 
Budějcká Drbna

Obyvatelům Průmyslové ulice ztěžují život opakované požáry v budově bývalého nevěstince

čtvrtek, 22. února 2018, 06:47

Budova bývalého kabaretu v Průmyslové ulici přitahuje bezdomovce, kteří se uvnitř ukrývají před mrazem. Na místě však zapalují ohníčky a svou činností tak zaměstnávají hasiče a znepříjemňují život obyvatelům vedlejších objektů. Ti se obávají, aby táboráky z podpáleného odpadu nepřešly ve větší požáry.

Hasiči vyjížděli k požáru do Průmyslové ulice od začátku roku už podruhé. Případem se zabývá i stavební úřad, který již v loňském prosinci majiteli budovy nařídil vyklizení stavby a provedení zabezpečení, zejména takových, která by zabránila vstupu cizích osob. K tomu však podle obyvatel okolních bytů zatím nedošlo. Situace vede k opakovaným výjezdům hasičů, kterým by se dalo předejít a jsou téměř zbytečné.

ČTĚTE TAKÉ: Doutná budova lehčích chvil v Průmyslové ulici

„Stavební úřad nařídil v prosinci roku 2017 vyklizení stavby a provedení nutných zabezpečovacích prací na stavbě domu v Průmyslové ulici číslo popisné 165, spočívajících zejména v zabezpečení stavby proti vstupu cizích osob tak, aby dále nedocházelo k její další destrukci. V současné době jsou prováděny kontroly plnění povinností vlastníka stavby vyplývající z rozhodnutí stavebního úřadu,“ uvedla mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

Podle obyvatel okolních budov i tiskové mluvčí hasičů Jihočeského kraje, Venduly Matějů, se do vybydlené budovy bývalého kabaretu stahují bezdomovci, kteří tam zapalují ohně, nejčastěji odpadky. Podle Terezy Saitzové, která v blízkosti objektu bydlí, byla budova úředně uzavřena již dříve, ale nyní se nepříjemná situace opakuje a majitel dům nezajistil.
Požár v budově bývalého nevěstince 20. února 2018.

„Problém řešíme znovu se stavebním úřadem, který už dříve budovu nechal zajistit a uzavřít. Nyní budova chátrá a znovu se do ní uchylují bezdomovci a narkomani. Když se ptáme policie, řekne nám, ať to řeší město,“ svěřila se Tereza Saitzová s tím, že se není čemu divit, když na místě nikoho nenajdou. „Situace se sice řeší, ale už to trvá dlouho a ten dům není bezpečný. Navíc sem musí jezdit hasiči a jejich výjezdy platí stát. Tomu by se přeci dalo zabránit,“ dodala.

ČTĚTE TAKÉ: Bývalý nevěstinec v Průmyslové ulici zachvátily plameny

Hasiči k bývalému nevěstinci vyjížděli letos několikrát, naposledy v úterý 20. února. „Na místo jsme přijeli a nikoho jsme nenašli. Uhasili jsme dvě doutnající ohniska, která byla nejspíš zapálena bezdomovci. Vše se obešlo beze škody a dalšího šetření,“ potvrdila mluvčí hasičů s tím, že na místo jezdí opakovaně.
Budova kabaretu v květnu 2017.

Tereza Saitzová dále uvedla, že pro lidi z Průmyslové ulice začíná být situace neúnosná a obávají se, že úvolněné části rozpadající se budovy časem někoho zraní.

Napsal Nikola Franková | Foto HZS Jihočeského kraje

Štítky požár, bezdomovec, nevěstinec, Cabaret Happy, bordel, kabaret

O čem píše Drbna.cz

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánkůNejvětší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Dnes, 15:48Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky...

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidičeVIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

Dnes, 15:10Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a...

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibyloPRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

Dnes, 14:24Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o