Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jirsíkovo gymnázium hledá své absolventy

sobota, 24. února 2018, 11:51

Gymnázium Jana Valeriána Jirsíka v Českých Budějovicích letos oslaví významné výročí. Od založení gymnázia uplyne 150 let a vedení školy hledá bývalé absolventy, kteří se mohou zúčastnit říjnových oslav.

Oslavy výročí 150 let od založení a fungování školy budou probíhat v říjnu letošního roku. Vedení školy u této příležitosti hledá bývalé absolventy a chce jim tak zprostředkovat možnost setkání po letech.

Součástí oslav bude například výstup na Kleť, průvod k soše Jana Valeriána Jirsíka, výstava prací žáků a v neposlední řadě setkání nejen absolventů, ale i bývalých pracovníků školy.

Zájemci se mohou přihlásit na e-mailové adrese kunes@gjvj.cz, přičemž by měli v textu kromě svého jména, příjmení a titulu, uvést i rok, ve kterém maturovali, svou bývalou třídu a kontaktní údaje.

„Zároveň bychom byli rádi, kdyby naší absolventi předávali tuto informaci dále svým spolužákům,“ uvedl ředitel školy Jaroslav Pustina.

Ti, kteří nemají přístup k mailu, mohou psát na adresu: Gymnázium J. V. Jirsíka, Fráni Šrámka 23, 371 46 České Budějovice.

Gymnázium J. V. Jirsíka je nejstarší českou střední školou v jihočeské metropoli a mezi jeho významné absolventy patří například historik Josef Šusta, právník Emil Hácha a kardinál Miloslav Vlk.      

Napsal(a) Nikola Franková s využitím TZ | Foto pixabay.com

Štítky absolvent, gymnázium, Jan Valerián Jirsík

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a SaturnDnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes, 14:04Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského...

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce horZákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Dnes, 13:50Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš,...

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimuPolitolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Dnes, 13:32Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o