Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jirsíkovo gymnázium hledá své absolventy

sobota, 24. února 2018, 11:51

Gymnázium Jana Valeriána Jirsíka v Českých Budějovicích letos oslaví významné výročí. Od založení gymnázia uplyne 150 let a vedení školy hledá bývalé absolventy, kteří se mohou zúčastnit říjnových oslav.

Oslavy výročí 150 let od založení a fungování školy budou probíhat v říjnu letošního roku. Vedení školy u této příležitosti hledá bývalé absolventy a chce jim tak zprostředkovat možnost setkání po letech.

Součástí oslav bude například výstup na Kleť, průvod k soše Jana Valeriána Jirsíka, výstava prací žáků a v neposlední řadě setkání nejen absolventů, ale i bývalých pracovníků školy.

Zájemci se mohou přihlásit na e-mailové adrese kunes@gjvj.cz, přičemž by měli v textu kromě svého jména, příjmení a titulu, uvést i rok, ve kterém maturovali, svou bývalou třídu a kontaktní údaje.

„Zároveň bychom byli rádi, kdyby naší absolventi předávali tuto informaci dále svým spolužákům,“ uvedl ředitel školy Jaroslav Pustina.

Ti, kteří nemají přístup k mailu, mohou psát na adresu: Gymnázium J. V. Jirsíka, Fráni Šrámka 23, 371 46 České Budějovice.

Gymnázium J. V. Jirsíka je nejstarší českou střední školou v jihočeské metropoli a mezi jeho významné absolventy patří například historik Josef Šusta, právník Emil Hácha a kardinál Miloslav Vlk.      

Napsal(a) Nikola Franková s využitím TZ | Foto pixabay.com

Štítky absolvent, gymnázium, Jan Valerián Jirsík

O čem píše Drbna.cz

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

úterý, 22. října 2019, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o