Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Černá v Pošumaví stále vylepšuje jediné letní digitalizované kino na Lipensku

úterý, 7. srpna 2018, 11:02

Černá v Pošumaví, která letos slaví výročí 750 let od svého založení, je vyhledávaným místem turisty a rekreanty. Dokazuje to skutečnost, že obec s 850 obyvateli se přes léto několikanásobně rozroste. A tak se vesnička vylepšuje a do zvýšení komfortu nejen samotných obyvatel, ale i návštěvníků, hodlá investovat nemalé peníze.

Tou nejzásadnější investicí bude bezesporu plánovaná cyklostezka, ale Černá v Pošumaví myslí i na další oblasti, do kterých má v plánu dát peníze.

V Černé je například pět kempů a zdejším tahákem je jediné letní digitalizované kino na Lipensku, které je čtvrtým nejnavštěvovanějším „letňákem“ v republice. Obec do něj každý rok investuje desítky tisíc korun. „Od začátku léta je v Černé nová konstrukce na plátno, nové toalety a připravený je projekt na nové lavičky," uvedl Pavel Pechoušek, PR manažer Turistického spolku Lipenska, jehou součástí Černá v Pošumaví také je.

To ale není v Černé jediná investice pro tento rok. V místní mateřské škole bude od podzimu nové tepelné čerpadlo za dva miliony korun.

Ve spádové osadě Bližná se dodělává čistírna odpadních vod za dva miliony korun. „Děláme novou větev pro vodu a kanalizaci za čtyři miliony korun. Za více než 1,5 milionu korun jsme nakoupili novou techniku, která bude sloužit k údržbě veřejného prostranství na území obce," prozradila další investiční akxe starostka Černé v Pošumaví Irena Pekárková.  

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o