Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 
Budějcká Drbna

Lidé na náměstí uctili památku Jana Palacha

středa, 16. ledna 2019, 18:46

Zhruba stovka lidí přišla dnes večer uctít památku Jana Palacha, který se před padesáti lety na Václavském náměstí upálil. Akci uspořádala organizace Společně udržme demokracii.

ČTĚTE TAKÉ: Pohřeb Jana Palacha očima svědků 
ČTĚTE TAKÉ: Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí? 

Na náměstí dorazila v šest hodin večer zhruba stovka lidí. Na začátku akce promluvil jeden z organizátorů Tomáš Kuboušek. „Přestože byl čin Jana Palacha a jeho následovníků absolutním a konečným. Vyzýval nás k aktivitě, právě proto, abychom žili ve svobodě a abychom za pravdu bojovali a abychom se nevzdávali,“ řekl. Poté vyzval všechny na náměstí k minutě ticha.

Lidé na náměstí nosili svíčky a květiny a vytvořili u kašny pietní místo. Kromě Kubouška promluvili na akci profesor Karel Skalický z Teologické fakulty Jihočeské univerzity nebo bývalý rektor Libor Grübhofer.

„Jsem ráda, že díky této akci můžeme uctít památku Jana Palacha. Byl to hrdina,“ vysvětlila, proč přišla na náměstí Petra Strnadová.

Z náměstí se program přesunul do Horké vany, kde se promítalo pásmo dokumentů od Paměti národa a film Hořící keř v Horké vaně. 

Lidé na náměstí uctili památku Jana PalachaLidé na náměstí uctili památku Jana PalachaLidé na náměstí uctili památku Jana PalachaLidé na náměstí uctili památku Jana PalachaLidé na náměstí uctili památku Jana Palacha

O čem píše Drbna.cz

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánkůNejvětší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Dnes, 15:48Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky...

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidičeVIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

Dnes, 15:10Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a...

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibyloPRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

Dnes, 14:24Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o