Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

FOTO: Budějckým náměstím prošel masopustní průvod. Někteří lidé odcházeli naštvaní

úterý, 5. března 2019, 18:14

Tradiční masopustní průvod prošel dnes odpoledne přes budějcké náměstí. Koledníkům zde udělil povolení ke koledování náměstek primátora Juraj Thoma. Na náměstí dorazily stovky lidí, někteří si ale stěžovali na špatnou organizaci.

Letos se konala už 29. tradiční masopustní koleda. Ve čtyři hodiny odpoledne se na náměstí Přemysla Otakara II. s koledníky setkal náměstek primátora Juraj Thoma. „Já, starosta zdejší obce, se vás ptám, odkud přicházíte?“ začal Thoma. Povolení koledníkům nakonec udělil a nabídnul jim něco k jídlu i k pití. 

Někteří lidé ale nebyli s tradičním masopustem spokojení. „Já nerozumím tomu, proč nepřipraví třeba nějaké podium. Nebo nenechají kolem koledníků větší prostor. Vždyť tady nikdo, kromě první řady, nic nevidí,“ poznamenal nespokojený pár z Budějc.

Ti, kteří měli štěstí, se mohli s koledníky pobavit a seznámit se s tradičními masopustními zvyky, které v Budějcích předvedla Doudlebská masopustní růžičková koleda, mečová koleda Úsvit, Úsviťáček a soubor Furiant a Malý Furiant.

Masopust v Budějcích

Masopust v Budějcích

úterý, 5. března 2019, 19:58

Budějckým náměstím prošel masopustní průvodBudějckým náměstím prošel masopustní průvodBudějckým náměstím prošel masopustní průvodBudějckým náměstím prošel masopustní průvodBudějckým náměstím prošel masopustní průvod

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o