Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Bývalé škvárové hřiště v Sucháči znovu oživne. Zapotí se na něm budějčtí rugbisté

pondělí, 18. března 2019, 16:33

Hodně práce čeká budějcké rugbisty na bývalém škvárovém hřišti v Suchém Vrbném. Prostory v areálu Lokomotivy získali od města do pronájmu a konečně se tak dočkají vlastního zázemí. Prostor je ale třeba upravit.

V loňském roce koupilo město část pozemků, které v areálu patřily soukromníkům. „Když se soukromí majitelé rozhodli, že prostřednictvím realitní kanceláře svou část pozemků prodají, požádal jsem vedení radnice, abychom pozemky koupili pro následné veřejné využití. Nakonec vše podpořili i zastupitelé, a plocha tak je města,“ přibližuje náměstek primátora Ivo Moravec.

Areál teď získal budějcký tým rugbistů, kteří na něm vybudují nové hřiště pro zápasy i tréninky. V plánu mají podle předsedy klubu Petra Klímy také venkovní posilovnu a dětského hřiště. Na své by si tak mohli přijít i ostatní sportovní oddíly a občané města.

Na přestavbu hřiště chtějí rugbisté získat dotaci a oslovit potenciální sponzory. Ideálně by tak vše mělo být hotové do dvou let. Čeká je ale spousta práce. Areál je nutné vykácet, vytvořit nový travnatý povrch a branky, v neposlední řadě také sociální zařízení. 

Na úpravě plochy už se ale pracuje. „Odbor ochrany životního prostředí povolil výjimečné kácení dřevin rostoucích mimo les. Jedná se například o ostružinu, topol osiku a břízu, které v zanedbaném, neudržovaném a roky opuštěném areálu rostou divoce. V současné době je velká část dřevin ve špatném stavu. Náhradní výsadba bude v dostatečném rozsahu. Pro zlepšení hnízdních možností malých ptáků je navržena výsadba původních keřů k doplnění stromového patra,“ ujistil Moravec

Napsal Elmira Talířová | Foto Faceebook Rugby Club České Budějovice

Štítky hřiště, rugby, sport, České Budějovice

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o