Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Velký dětský den ve Velešíně láká na nabitý program. Výtěžek půjde malé Helence

středa, 22. května 2019, 08:52

Pracovní týden můžete zakončit zábavou, ze které budete mít i dobrý pocit. Na fotbalovém hřišti ve Velešíně se totiž koná Velký dětský den a veškerý výtěžek z něj poputuje Helence Pelderlové, které už odmalička komplikuje život mozková atrofie.

„Helenka se narodila jako normální, zdravé miminko. Po půl roce se ale zjistilo, že se její mozek nevyvíjí správně. Trpí takzvanou atrofií mozku, od dvou let navíc i epilepsií. Je to ale veselá holka, která miluje jízdu autem a televizní reklamy,“ popisuje osud mladé slečny hlavní organizátorka akce Martina Hambergerová.

Helenka bydlí s rodiči v bytě, který by potřeboval rekonstrukci. Ta je ale velice nákladná. Díky Velkému dětskému dni by se ale sen o snazším bydlení mohl splnit.

Zábava pro malé i velké

Na páteční odpoledne je připraven opravdu nabitý program pro děti i dospělé. „Děti se můžou těšit na skákací hrad, stan s pěnou, malování na obličej a také na plátěné tašky, které si děti mohou odnést,“ popisuje s úsměvem Martina. Připraveny jsou i soutěže o hodnotné ceny. Rodiče zase ocení bohatou tombolu.

To ale zdaleka není vše. Na hřišti zatančí budějcká skupina NG Dance crew, proběhne autogramiáda hokejistů a večerem bude provázet kapela Tak či Tak. Na hřišti bude připraveno občerstvení a těšit se můžete i na domácí zmrzlinu.

Program začíná v pátek 24. května ve 14 hodin. „Veškerý výtěžek půjde Helence a její rodině. Přispět mohou lidé i na transparentní účet 2501624718/2010. Pevně věřím, že se nám podaří vybrat cílovou částku sto tisíc korun,“ uzavírá Martina Hambergerová.

Napsal(a) Redakce

Štítky dětský den, Velešín, NG Dance crew

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

sobota, 21. září 2019, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

sobota, 21. září 2019, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

sobota, 21. září 2019, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o