Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Kouzla a čáry přivedly k Temelínu 1500 návštěvníků

pondělí, 27. května 2019, 16:33

Čáry, máry, Temelín. Asi tak nějak znělo zaklínadlo kouzelníka Pokustóna, které v sobotu 25. května přivábilo k Informačnímu centru Jaderné elektrárny Temelín 1500 malých a velkých návštěvníků. Asi fungovalo, protože účast tolika dětí a dospělých na šestém ročníku Temelínského čarování organizátory překvapila.

„Že vyrovnáme loňský návštěvnický rekord nás ani nenapadlo, protože souběžně se konají velké akce pro děti v Rudolfově u Českých Budějovic, na Hluboké a v Týně nad Vltavou. Skvěle nám ovšem vyšlo počasí a svoji roli pravděpodobně sehrála i tradice, kdy letos jsme u Infocentra kouzlili už pošesté,“ uvedla vedoucí Infocentra JE Temelín Jana Gribbinová.

Základním stavebním kamenem bezmála čtyřhodinového programu zábavného odpoledne byla hra pro návštěvníky ve věku od dvou do patnácti let „Po stopách kouzelníka Pokustóna“. Na sedmi stanovištích v zámeckém parku děti vyráběly kouzelnické hůlky, sázely kouzelné květiny, míchaly barvy, skákaly v pytli, prolézaly králičí norou apod. Cestou si mohly prohlédnout včelí úly nebo se nechat svézt na lodi. Každý, kdo absolvoval všechny disciplíny, dostal čarodějnický diplom. Kdo měl převlek, mohl navíc soutěžit také o nejlepší čarodějnický kostým.

„Moc se mi líbila projížďka na loďce po rybníku a vůbec jsem se nebála. Dostali jsme i plovací vesty a jel s námi kapitán,“ prohlásila sedmiletá Karolínka z Týna nad Vltavou, zatímco její rodiče si pochvalovali příjemnou procházku zámeckým parkem. Soutěže doprovázela vystoupení dětských uměleckých souborů, ukázky chemických pokusů a k vidění byla i technika temelínských profesionálních hasičů. Nechyběl skákací hrad a občerstvení.

„Ještě musíme opéct špekáčky a bude to kompletní,“ poznamenala Karolínčina maminka Klára. Organizátoři Temelínského čarování totiž připravili i speciální improvizované ohniště a na místě byly k mání špekáčky a bodce k opékání. Osmiletý Fanda z Křemže prozradil, že se nechal vyfotit na velké motorce. „Byla to Honda,“ konstatoval.

Na Temelín totiž v sobotu dorazila i padesátka příznivců motocyklů značky Honda Goldwing z celé ČR. Akci v rámci pravidelných setkání připravili jejich českobudějovičtí kolegové.  Po přibližně půlhodinové prezentaci v kinosále infocentra vyjeli motorkáři, tentokrát autobusem energetiků, také na prohlídku střeženého prostoru elektrárny.

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předemSouzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Dnes, 11:38Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana,...

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcemPodle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Dnes, 10:11Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva...

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráciZeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Dnes, 09:18Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o