Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Město zavede na akcích vratné kelímky. Některé budějcké podniky už je používají

sobota, 15. června 2019, 08:19

Město se rozhodlo jít do boje s velkým množstvím plastů, které se nashromáždí během různých kulturních akcí. Chce zavést vratné kelímky, které známe například z festivalů. Pít z nich budeme už v rámci středečních večerů před K2. Do budoucna by měly být i na adventních trzích.

„Vratné kelímky jsou šetrnější k prostředí a samozřejmě usnadňují i úklid. Cílem města je postupné zavádění „mytelných“ kelímků. Tomu ale musí předcházet dohoda mezi organizátorem a provozovatelem akce, jejich výrobcem a dodavatelem. Prvním počinem budou vratné obaly v rámci středečních hudebních festivalů před K2,“ říká náměstek primátora Ivo Moravec.

Vratné kelímky už teď seženeme například na Sokolském ostrově. „Chtěl jsem je už dřív, ale neměli jsme je kde mýt. Pak přišlo město, že by je chtělo zavést a doporučilo nám firmu, která tyto služby zajišťuje. Klub K2 kelímky také zavádí, a protože je má už nakoupené, tak přišli s tím, abychom používali ty jejich,“ vysvětlil majitel kavárny na Sokoláku David Dvořák.

Bez plastových kelímků už budou i Múzy na vodě a podle Moravce je ambicí města zavedení vratných obalů i během adventních trhů.

Je podle vás dobrý nápad zavedení vratných kelímků?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 225 čtenářů

Napsal Elmira Talířová | Foto Facebook Coffee on the go

Štítky plast, odpad, novinka, vratné kelímky

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a SaturnDnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes, 14:04Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského...

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce horZákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Dnes, 13:50Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš,...

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimuPolitolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Dnes, 13:32Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o