Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V Jihočeském kraji přibylo v prvním čtvrtletí 68 obyvatel

sobota, 15. června 2019, 18:03

V Jihočeském kraji v letošním prvním čtvrtletí přibylo 68 obyvatel, což znamená, že v regionu k 31. březnu žilo 642.201 lidí. O přírůstek se zasloužilo přistěhování. Jinak v kraji více lidí zemřelo, než se narodilo. Údaje zveřejnil Český statistický úřad. Počet obyvatel Česka se v prvním čtvrtletí letošního roku zvýšil zhruba o 3000 na téměř 10,653 milionu lidí. Za přírůstkem je opět hlavně přistěhovalectví z ciziny.

Jihočeský kraj je nyní v pořadí podle počtu obyvatel šestý v republice. Více lidí žije v Praze, Středočeském, Jihomoravském, Moravskoslezském a Ústeckém kraji. Nejlidnatější jsou střední Čechy, kde statistici evidují více než 1,37 milionu obyvatel.

V Jihočeském kraji se letos od ledna do konce března narodilo 1620 dětí, což bylo o osm méně než v prvním čtvrtletí loni. Naopak meziročně mírně stoupla úmrtnost. Loni zemřelo v kraji za první tři měsíce 1838 obyvatel, letos jich bylo 1853.

Nejvíce dětí se v kraji narodilo na Českobudějovicku, a to 499. Je to o 24 méně než v loňském prvním čtvrtleté. Zároveň na Českobudějovicku nejvíce lidí zemřelo, jednalo se o 507 lidí.

Do Jihočeského kraje se od ledna do března přistěhovalo 1931 lidí, což je téměř o dvě stovky více než loni. Region za první tři měsíce opustilo 1630 obyvatel. Největší migrační pohyb byl patrný na Českobudějovicku, kam se přistěhovalo 812 lidí, 697 se jich naopak odstěhovalo.

Napsal(a) ČTK | Foto Budějovický Majáles

Štítky demografie, 1.čtvrtletí, Jihočeský kraj

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a SaturnDnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes, 14:04Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského...

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce horZákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Dnes, 13:50Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš,...

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimuPolitolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Dnes, 13:32Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o