Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V Jihočeském kraji přibylo v prvním čtvrtletí 68 obyvatel

sobota, 15. června 2019, 18:03

V Jihočeském kraji v letošním prvním čtvrtletí přibylo 68 obyvatel, což znamená, že v regionu k 31. březnu žilo 642.201 lidí. O přírůstek se zasloužilo přistěhování. Jinak v kraji více lidí zemřelo, než se narodilo. Údaje zveřejnil Český statistický úřad. Počet obyvatel Česka se v prvním čtvrtletí letošního roku zvýšil zhruba o 3000 na téměř 10,653 milionu lidí. Za přírůstkem je opět hlavně přistěhovalectví z ciziny.

Jihočeský kraj je nyní v pořadí podle počtu obyvatel šestý v republice. Více lidí žije v Praze, Středočeském, Jihomoravském, Moravskoslezském a Ústeckém kraji. Nejlidnatější jsou střední Čechy, kde statistici evidují více než 1,37 milionu obyvatel.

V Jihočeském kraji se letos od ledna do konce března narodilo 1620 dětí, což bylo o osm méně než v prvním čtvrtletí loni. Naopak meziročně mírně stoupla úmrtnost. Loni zemřelo v kraji za první tři měsíce 1838 obyvatel, letos jich bylo 1853.

Nejvíce dětí se v kraji narodilo na Českobudějovicku, a to 499. Je to o 24 méně než v loňském prvním čtvrtleté. Zároveň na Českobudějovicku nejvíce lidí zemřelo, jednalo se o 507 lidí.

Do Jihočeského kraje se od ledna do března přistěhovalo 1931 lidí, což je téměř o dvě stovky více než loni. Region za první tři měsíce opustilo 1630 obyvatel. Největší migrační pohyb byl patrný na Českobudějovicku, kam se přistěhovalo 812 lidí, 697 se jich naopak odstěhovalo.

Napsal(a) ČTK | Foto Budějovický Majáles

Štítky demografie, 1.čtvrtletí, Jihočeský kraj

O čem píše Drbna.cz

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

úterý, 22. října 2019, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o