Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Vydražený obraz zaplatí Arnymu soustředění před mistrovstvím světa. Je to obrovská pomoc, říká

středa, 10. července 2019, 17:41

Celkem 26 tisíc korun získal handicapovaný plavec Arnošt Petráček díky dražbě obrazu od Tomáše Kuthana. Šek s penězi mu dnes v Galerii Mariánská předal autor díla spolu s dražitelem a organizátory probíhající výstavy Umění žít BMW. Částku použije Petráček na přípravu na mistrovství světa v Londýně.

„Arnyho si velmi vážím. V životě dokazuje neskutečné věci, které by spousta lidí nedokázala. Proto jsem se rozhodli věnovat výtěžek z dražby právě jemu,“ vysvětlil autor výstavy Umění žít BMW Miroslav Houška.

Obraz se vydražil za 26 tisíc korun. „Je to obrovská finanční pomoc. Můžu si pokrýt soustředění ve Strakonicích a ve Znojmě. V dnešní době je opravdu těžké sehnat finanční prostředky na sport, natož potom na sport handicapovaných. Proto jsem za každou takovou pomoc opravdu vděčný,“ přiznává Arnošt Petráček.

V současně době se tři týdny připravuje na reprezentačním soustředění ve Strakonicích, poté navazuje další soustředění ve Znojmě a týden v Praze. „Následuje odlet na mistrovství světa v Londýně, kde se budu snažit vyplavat první nebo druhé místo na padesát metrů znak, abych si zajistil postup na paralympiádu v Tokiu,“ prozrazuje plány.

ČTĚTE TAKÉ: Petráček je druhým nejlepším handicapovaným sportovcem roku. Připravuje se na mistrovství světa

Příprava je podle Petráčka velmi náročná. „Kvůli zrušení mistrovství v Malajsii a přesunutí závodu do Londýna, jsme se termínově šoupli zhruba o dva měsíce. Je to tedy nejen fyzicky a psychicky, ale i finančně náročné. Protože je v Budějcích krytý bazén zavřený, musíme shánět působiště jinde v republice,“ vysvětluje Petráček.

V Londýně čeká na Arnyho obrovská konkurence. „V kategorii máme dva soupeře z vyšší kategorie s nižším handicapem, takže soupeři jsou opravdu silní. Závod bude určitě zajímavý a o první tři místa se budeme muset prát," uzavírá plavec.

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a SaturnDnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes, 14:04Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského...

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce horZákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Dnes, 13:50Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš,...

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimuPolitolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Dnes, 13:32Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o