Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Teplá voda v Českých Budějovicích teče i při odstávce teplárny

pondělí, 15. července 2019, 15:49

Plánovaná odstávka výrobního zařízení teplárny začne v pátek 19. července ve 20 hodin a skončí 23. července v 9 hodin. Zatímco v řadě měst pravidelná letní odstávka výrobních teplárenských zařízení znamená i dočasné přerušení dodávek teplé vody, v Českých Budějovicích o ni lidé již léta nepřicházejí.

Umožňují to diverzifikované energetické zdroje českobudějovické teplárny, která je nasazuje při údržbě a opravách zdroje v Novohradské ulici. Tyto práce letos začnou ve večerních hodinách pátku 19. července a skončí v devět hodin ráno 23. července.

„Pravidelná letní odstávka výroby slouží k revizi a technické údržbě strojů a zařízení, které jsou jinak v nepřetržitém provozu. A protože jde jen o pár dnů, postup prací se s předstihem velmi detailně připravuje a plánuje,“ říká Martin Žahourek, člen představenstva městské Teplárny České Budějovice.

Ta centrální teplo a teplou vodu dodává do téměř 30 tisíc domácností. V konkrétních domech a místech ale může při opravách rozvodné sítě v ulicích dojít k přerušení dodávek v rádu několika hodin. O tom jsou dotčení zákazníci vždy předem informováni. Obdobně to platí i pro firemní klientelu s výjimkou odběratelů technologické středotlaké páry, kde není možné dodávku po dobu odstávky zajistit.

V této době se kontroluje a opraví vše, na co v topné sezóně není čas nebo to kvůli nepřetržitému provozu není ani možné. Teplárna se tím připravuje už na sezonu novou, začínající zpravidla během září podle vývoje počasí.

„Pro bezpečnost a spolehlivost dodávek tepla, teplé vody a páry jsou tyto práce a preventivní prohlídky zařízení zcela zásadní. Energetika je provozně velmi náročná a každé opomenutí nebo zanedbání údržby se zpravidla později vymstí,“ dodal Martin Žahourek.

Tisková zpráva

Štítky Teplárna, České Budějovice, odstávka

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Dnes, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vláděČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Dnes, 20:01Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek...

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidíKlíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Dnes, 17:54Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o