Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Do školky na Větrné se dnes vrací děti. Stavební práce budou pokračovat až do září

pondělí, 12. srpna 2019, 07:07

Dva měsíce letních prázdnin jsou dvěma měsíci volna nejen pro děti, ale i celý školní personál – omyl. Například Mateřská škola Větrná v Českých Budějovicích neosiřela a v tomto období už ani neosiří. Od dnešního dne jsou zde totiž znovu děti. Pracovat se ale bude až do posledního dne prázdnin.

„V prvním prázdninovém týdnu jsme zde byli všichni, kompletně celý školní tým, včetně kuchařek. Tři třídy bylo nutné vystěhovat kvůli opravám. Všechno stěhovaly ženy, od nábytku po poslední tužku,“ uvedla ředitelka Mateřské školy Větrná v Českých Budějovicích Kamila Finková.

V druhém červencovém týdnu do školky nastoupila stavební firma, která realizovala nutné opravy a rekonstrukce části budov, na jejichž realizaci letos město České Budějovice uvolnilo přibližně jeden milion korun v rámci postupné modernizace celého objektu školy, který by se měl pravděpodobně už příští rok dočkat kompletního zateplení. Nyní ve zmíněných třech třídách probíhá výměna radiátorů sanace stěn a podlah.

Začátek srpna už byl ve Větrné spolu s pokračujícími stavebními pracemi také ve znamení příprav části tříd, školní kuchyně a dalšího zázemí, na prázdninový provoz, který začal dnes. Škola zajistila z důvodu bezpečnosti obě části objektu tak, aby se děti do prostor, v nichž stále pracuje stavení firma, nedostaly a opačně.

„Stávající stav je takový, že nyní funguje přibližně polovina školy v podstatě normálně a v polovině se stále pohybují řemeslníci. Po jejich odchodu bude ovšem za provozu nutné i tuto část nastěhovat a připravit na zahájení nového školního roku 2. září, což znamená, že pracovat se zde bude prakticky do poslední chvíle,“ zdůraznila Finková.

Tisková zpráva

Štítky prázdniny, školka, Větrná, školní rok, děti

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematikyPlaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

sobota, 24. srpna 2019, 17:02Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o